Exceptional - 7. DÍL

1. listopadu 2013 v 6:42 | Nicoole. |  Exceptional

Title: Exceptional
By: Nicoole.
Part: 7.
Louis Tomlinson


"Pepper, ty brečíš?" vyptával se zmateně Louis. "Co ty křídla znamenají?"
Dívka ale zavrtěla hlavou. "To není kvůli těm křídlům," zalhala a doufala, že jí Louis bude věřit. Nikdy nebyla v lhaní dobrá, vždycky to na ní všichni poznali, ale Louis ji skoro nezná… "Já jen… málem jsme umřeli."
Muž to spolkl i s navijákem a pevně ji objal. "Ale jsme tady, nevím, jak je to možné, ale jo."
Pepper se však vykroutila z jeho sevření, nejen že ji hryzalo svědomí, ale i když se snažila sebevíc… Bála se ho. Pokud zastavil profesionálního lovce, co kdyby se přestal kontrolovat, křídla by ho ovládla a on napadl ji? Co by se stalo pak? Pepper s tímhle neměla žádné zkušenosti.
"Jdeme ke mně," rozhodla se Pepper ve vteřině.
"Kam?" zeptal se zmatený Louis a nervózně se ohlédl kolem sebe, jako kdyby čekal, kdy na ně kdo zase zaútočí a pokusí se je zabít.
"Mám byt v Londýně," odpověděla. "Nečekala jsem svůj návrat domů tak rychle, ale co nadělám, tady nemůžeme zůstat a s Radou se nemám jak spojit." Vydala všechny své síly na to, aby se alespoň pousmála. Kdyby však měla být upřímná, s křikem by utekla. Avšak znala své postavení a úkol; musela vytrvat, i kdyby ji to mělo stát život.
"Moje věci…"
"Shořely," konstatovala prostě. Louis hlasitě polkl.
"Budou mě hledat."
"Ty se ode mě ani na krok nehneš," zarazila ho rovnou. "K mé smůle ale musíme pro věci. Úplně nejlepší by bylo, kdyby odsud vypadli okamžitě, ale máš pravdu, vyhlásili by po tobě pátrání, takže…" Pepper se zamyslela a v její hlavě se začaly osnovat plány A, B a C.
"Uděláme to takhle," začala Louisovi vysvětlovat své myšlenky.
* * *
Tomlinson si vyčistil brýle a cíp jeho ušpiněného svetru. Bude si muset pořídit nový. Sice nevěděl za co, ani kde, dokonce nevěděl, jestli vůbec bude moct, ale v tomhle odmítal chodit, na to se o sebe příliš staral, a lidé by si okolo něj mysleli bůhvíco.
"Louisi!" přiběhla k němu Trisha, oči plné od pláče. Vběhla mu přímo do náruče. "Tolik jsem se bála, kde jsi byl? Je to hrozné. Tolik mě to mrzí…" Louis snad ani nevnímal, jak moc ho dívka tiskne, jeho pozornost byla zcela zaměřena na rozpadlý dům.
"Pan Tomlinson?" optal se strážník a Trisha Louise pustila.
Roztržitě přikývl a s hrůzou sledoval před sebou hasiče, jak se brodí troskami jeho domova. Měl pocit, že každou chvíli omdlí. Dům shořel od základů až po střechu. Na zemi u jeho nohou se válela spadlá cedule Tomlinson's books. Chtělo se mu brečet. Nezůstalo mu vůbec nic.
"Je nám líto, co se stalo, můžete to jít ale prosím s námi sepsat? Doufám, že máte pojištění."
* * *
Pepper házela své oblečení do batohu bez ladu a skladu; chtěla z Flimby odejít co nejdříve, čekala je dlouhá cesta. Hodila si tašku na záda a rychle vyběhla do města. Sice se Louise bála, ale dostala ho na starost a navíc se jí docela líbil.
Možná z toho důvodu v ní píchl malý osten žárlivosti, když viděla Louise, jak u něj stojí ta malá prodavačka, na jejíž jméno si zrovna nemohla vzpomenout.
Skryla se za hasičským autem tak, aby ji neviděla, ale dost blízko na to, aby slyšela, i když ve skutečnosti moc nevnímala, strážník se ptal na otravné, jednotvárné otázky jako to, kde majitel byl a s kým a jestli někdo zůstal v obchodě a tak dále. Louis pomalu začal zakládat na lži, že šel za ní, za Pepper, a zapomněl zamknout.
"Skvěle," prohlásil asi po půl hodině policista. "To bude všechno. Máte kam jít?"
To už Pepper vylezla ze svého úkrytu. "Zůstaneš u mě, že ano?"

Louis přikývl a moc dobře si všimnul, jak si Trisha vedle něj přeměřuje blondýnu zlostným pohledem. Bylo na čase se odsud nadobro, nebo snad na hodně dlouho, uklidit.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | 4. listopadu 2013 v 22:38 | Reagovat

nedočkavě čekám na díly nějákých tvých bromance povídek :OOO:33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama