Broken promises - 9. DÍL

13. září 2013 v 14:24 | Nicoole. |  Broken promises


Title: Broken promises
By: Nicoole.
Part: 9.
Pokračování I Swear"Dobrou, Harry," houkla na něj Ivanne, když ruku v ruce s Keeganem šli do jejich společného stanu. Harry něco nesrozumitelně odpověděl a snažil se uhasit oheň, aby si mohl jít už taky lehnout, přece jenom… bylo něco kolem třetí ráno. Ve skutečnosti však jenom protahoval čas, který stráví mimo společné "bydlení" s Niallem. Byl nervózní, a tak když už i poslední plamínek zhasl, vytáhl z kapsy volných džínů krabičku cigaret a jednu si zapálil.
V hlavě mu hýřily myšlenky, jeden scénář střídal druhý. Jak by se měl chovat? Jak to bude?
Naposledy si potáhl a zadusil ji špičkou své tenisky, přešel pár kroků ke stanu. Natahoval uši, ale nic neslyšel.
Harry se zhluboka nadechl a pak vešel dovnitř, kde se ke spánku chystal Niall.
"Uhm, promiň," zamumlal ve smrtelných rozpacích Harry a otočil se, protože si Niall zrovna převlékal tričko.
"T- to je v pohodě," řekl úplně rudý Niall a rychle se oblékl, v roztržitosti si na sebe dal ještě jeden svetr.
"M- můžeš se otočit," vykoktal pak.
"Já se vážně omlouvám, nevěděl jsem…" Harry se zasekl. Takhle si to vážně nepředstavoval a navíc, stále nemohl z hlavy vyhnat pohled na Niallovu obnaženou hrud. Pomalu cítil, jak se mu tělem rozšiřuje teplé chvění; zmocňoval se ho chtíč.
"Vždyť se nic nestalo," odvětil Niall, dopnul si knoflík na svém blankytně modrém svetříku. Harry se v duchu zasmál. Jedou do přírody a on si vezme ten pravděpodobně nejsvětlejší svetr, jaký má. Ale když nad tím tak přemýšlel, tak mohl být ještě rád, že není bílý.
"Harry, ještě jsme neměli příležitost si takhle promluvit… Vzhledem k tomu, že při našem prvním setkání jsem vztekle utekl a pak jsme se k tomu nedostali." Zasmál se. "Co je u tebe nového? Vidím, že s Ivanne se ještě pořád bavíš," začal konverzaci Niall a stejně jako Harry se soukal do spacáku.
"No, ani nic… Nebo takhle, semlelo se toho tolik, že ani nevím, kde začít. Pracuju, ale to už víš… A… Zemřela mi máma," dokončil skoro šeptem, zírajíc na strop stanu.
"Harry," vydechl Niall a pocítil neuvěřitelnou touhu toho kudrnaté muže, který teď vypadal tak zranitelně, obejmout, avšak… nemohl. "Tolik mě to mrzí, vím, jak jsi- "
"Nechci o tom mluvit," zarazil ho ihned a otočil se k němu zády. Niall si povzdechl.
"Omlouvám se."
Byli jako sloni v porcelánu, báli se cokoliv říct, aby nepřešlápli. Dávali si pozor na každičké jediné slovo, na každý pohled. Tak moc se kontrolovali a oba se cítili tolik nepřirozeně. Dávno byly pryč ty časy, kdy mohli spolu dělat cokoli, kdy se nezajímalo o to, co tomu řeknou ostatní, kdy si k sobě mohli dovolit všechno.
"Dobrou noc, Harry," zašeptal Niall, když zjistil, že jeho kamarád pravidelně oddechuje, a sám zavřel oči.
Harry měl ale ke spánku daleko. Pokazil to. Dnešek měl být výjimečný a on to zničil. Proč vždycky reaguje tolik přehnaně? Měl mlčet, Niall se snažil být laskavý a vůbec, neměl mu to říkat. Je to jeho věc.
"Co je nového u tebe?" zeptal se zničehonic a obrátil se zpět k němu.
Niall překvapeně zamrkal, když zjistil, že leží naproti sobě obličeji a dělí je jen malá mezera.
"No, přestěhoval jsem se do Londýna, ale to už taky víš…"
"A proč vlastně?" zajímal se Harry.
Má mu říct pravdu?
"Kvůli práci," zalhal nakonec Niall. "A taky kvůli tomu, že je to přece Londýn, ne?" zasmál se. "Lepší než naše malá vesnička."
"To rozhodně, ale zase… Záleží na to, z jakého konce to vezmeš. Všechno má svá pro a proti."
Niall nebyl nadšený z toho, že neřekl Harrymu svůj pravý důvod, proč se přestěhoval natrvalo do hlavního města, ale nemyslel si, že je teď pro to ten pravý čas.
Ještě hodnou chvíli si povídali, oba v pár větách shrnuli svůj život za posledních pár let, až nakonec Niall mohutně zívl.
"Měli bychom jít spát, bude svítat," řekl Niall a Harry nemohl jinak než souhlasit.

"Dobrou noc, Nialle," zašeptal.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama