Broken promises - 8. DÍL

3. září 2013 v 18:00 | Nicoole. |  Broken promises

Title: Broken promises
By: Nicoole.
Part: 8.
Pokračování I swear
Narry - Niall + Harry
Harry tiše řídil, po očku pokukujíc po Niallovi, ten však byl otočený týlem k němu; pozoroval krajinu. Snažil se vymyslet nějaké příhodné téma, ale zrovna ho nic nenapadalo, jediné, na co se mohl soustředit, byly myšlenky na Niallovo tělo. Jak rád by se ho zase dotýkal, prstem mu obkresloval linii klíční kosti, jenž by pak pokryl motýlími polibky. Kdyby byl kočka, rozhodně by teď zavrněl. Zatřepal hlavou, aby tyto myšlenky vypudil, a pozornost připoutal zpět k provozu na silnici.
"Uhm… Já…" začal Niall, ale autem se rozehrála melodie Harryho telefonu.
"Promin," řekl omluvně kudrnáč. "Neztrat myšlenku," zasmál se a jednou rukou vytáhl mobil z kapsy, položil ho do držáku a nastavil jej na hlasitý odposlech.
"Ano?"
"Pane Stylesi, tady Bobby Green," ozval se lehce nakřáplý mužský hlas. "Nevím, jestli si na mě vzpomínáte, na Vánočním večírku u Katherine…"
"Jsme spolu debatovali o vaší společnosti, ano, vzpomínám si." Harry se zamračil a hladce zatočil doleva, následujíc tak auto před nimi, ve kterém seděli ostatní. "Co pro vás můžu udělat, pane Greene?"
"Chtěl jsem se zeptat, vaše nakladatelství je malé, ale zato si na trhu vede opravdu skvěle, co byste řekl na to, kdybychom si domluvili schůzku a projednali rozšíření, přičemž bychom naše dvě společnosti spojili." Niall zřetelně viděl, jak se Harryho prsty zaryly do volantu a jak se napjal.
"Je mi líto, ale s tímto vám nebudu schopen pomoci, naše firma není na prodej," odpověděl ledově, když mu došlo, o co tady vlastně běží. Niallovi jeho hlas způsoboval chvění; opravdu teď nechtěl být v kůži pana Greena.
"Ale pro Styles s.r.o. by to byl velký krok, pokud byste se zařadili pod nás. V podstatě by se pro vás nic neměnilo, snad jen název, " namítl.
"Jak jsem řekl, nemáme zájem, můj otec nakladatelství vybudoval, je to rodinná firma, náš podnik, omlouvám se, ale nemáme se o čem bavit," odsekl a zavěsil. Niall překvapeně zamrkal.
"Nevěděl jsem, že firma patří tvému otci, říkal jsi, že sám nevíš, jak ses dostal až tak vysoko," řekl, marně se snažíc zakrýt mírně vyčítavý tón.
"Opravdu to teď chceš řešit?" vyštěkl Harry, ale téměř okamžitě toho zalitoval. "Omlouvám se," řekl už klidněji. "Nechci, aby si lidé mysleli, že jsem protekční mazánek."
"Ale ty jsi," poškádlil ho Niall a Harry protočil oči, úsměvu se však neubránil.
Jeli v tichosti, Harry se soustředil na cestu a Niall přemýšlel o jeho slovech. Když nad tím tak uvažoval, Harry se nikdy o svém otci nezmiňoval, tedy… nevlastním otci. Vždycky mluvil jen o jeho mamince, i když… je možné, že se mezi řečí zmínil, ale už je to tak dávno, kdo si to má pamatovat?
"Je fajn tě vidět takhle," řekl najednou.
Harry odlepil pohled od silnice. "Jak takhle?" Naklonil tázavě hlavu na stranu.
"Hej!" bouchl ho Niall do ramene. "Dívej se na cestu!" a pak klidněji dodal: "Bez obleku, vypadáš zase jako ty."
Harry se pousmál a tiše řekl: "Jo, taky je mi bez kravaty líp."
Zatočili doprava a pokračovali v úzké uličce lemované menšími domky. Niall zahlédl velkou bránu s nápisem campu, Harry zpomalil a držel se v těsném závěsu za autem první skupinky.
* * *
Harry začal přiťukávat kolík, který držela roh stanu, do země, párkrát mu to ujelo a hlasitě zaklel, když se klepl do prstu.
"Co to děláš?" rozesmála se Ivanne, která provlékala tyčku pláštěm.
"Že bych se snažil postavit stan?" nadzvedl obočí Harry a třel si bolavý ukazováček.
"Spíš to vypadá, že se snažíš zabít," ušklíbla se dívka.
"Ty poslyš," ztišil hlas Styles a nahnul se k ní. "Jak se sem vůbec dostal Zayn?"
Ivanne si povzdychla a bolestným pohledem vyhledala černovlasého muže, který o něčem zapáleně diskutoval s Keeganem a Niallem při stavbě druhého stanu.
"Byli jsme s Keeganem v týdnu nakupovat a narazili jsme tam na něj. Bezcílně se potuloval po obchodě a hledal mléko, které měl už dávno v košíku, myslím, že ho smrt Emily velmi zasáhla, což není divu, stanování mi připadalo jako dobrý nápad, ho rozptýlit," vysvětlila tiše a otřela si z čela pot. "Bylo mi ho tak líto…"
Harry si všiml, že je Zayn zamlklý, ale nijak to neřešil, neviděli se už dlouho a sám nevěděl, jak se k němu chovat. Avšak… Zdálo se, že si Malik skvěle rozumí s Dawn, se kterou si Harry neměl co povídat, teda… ne že by snažil navázat konverzaci, ale již od počátečního pohledu věděl, že to nebude jeho krevní skupina, byla příliš tichá, tolik nepodobná jejímu bratrovi.
"S Dawn jsme se dohodli, že budeme spát v jednom stanu." Přišel ke dvojici Zayn. "Je fajn poznávat nové lidi," zazubil se a Ivanne významně nadzvedla obočí.
"Takže já a Keegs, ty a Dawn, tak to, Harry, vypadá, že jsi s Niallem." Jen marně zakrývala úsměv, jenž se dral na povrch.
* * *
"Tak to vůbec nebylo!" ohradil se smíchem Keegan a lokl si piva. "Nelži! Já akorát řekl, že není tak hrozný."
"Ne, doslova jsi řekl, že obdivuješ jeho práci," zasmála se Ivanne, vytrhla mu z ruky láhev a nalila si sama sobě do kelímku.
"Awww, Kestin? Keegan je belieber, zazpívej nám od něj něco," škádlil ho Harry, zatímco se větvičkou přehraboval v ohni.
Niall se přidal k všeobecnému veselí a začal na kytaru vybrnkávat začátek Baby. Keegan protočil očima, ale koutky úst mu cukaly.
U táboráku panovala uvolněná atmosféra, všichni se skvěle bavili, dokonce i Dawn se občas rozpovídala.
"Radši mi tu kytaru puč," řekl Keegan a Niall mu hudební nástroj podal.
Allen podala kelímek Ivanne. Zezačátku jen bezcílně zkoušel struny, ale pak se rozehrál.

(VŠICHNI ZAPNOUT)


"Feet don't fail me now
Take me to the finish line
Oh my heart it breaks every step that I take
But I'm hoping that the gates
They'll tell me that you're mine…"

"Bože, tuhle miluju!" zašeptala Ivanne a zbožně na něj hleděla. Keegan vzhlédl od kytary a zamilovaně se ni usmál. Všichni se zájmem poslouchali Keeganův zpěv… Kromě Harryho. Nedíval se do plamenů ani na Keegana, měl oči jen pro Nialla. Seděl přímo naproti jeho a v přítmí, kdy ho osvětloval jen plápolající oheň, vypadal tak neuvěřitelně… tak nádherně.

"Walking through the city streets
Is it by mistake or design?
I feel so alone on a Friday night
Can you make it feel like home, if I tell you you're mine
It's like I told you honey…"


Může Niall udělat něco, aby se cítil jako doma, když mu řekne, že je jeho?
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 mischa mischa | 4. září 2013 v 9:24 | Reagovat

Tvoje povídky čtu na LB, ale v oblíbených mám uložené i tvé stránky. Když jsem povídku četla na LB poprvé, bylo to na mobilu, takže mi nešel spustit ten klip s Keeganem, ale teď při puštění zde jsem teprve pochopila ten dosah a vtip, on opravdu zpívá a k tomu ten konec povídky, jak Harry kouká přes oheň na Nialla, paráda. Film se mi promítá před očima...těším se na další díl ať už tady nebo na LB a přeju hodně příjemných chvilek do dalších dní..

2 Kaja Kaja | 10. září 2013 v 21:22 | Reagovat

ďalšiu :33 uplne užasne to je!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama