Broken promises - 10. DÍL

13. září 2013 v 15:30 | Nicoole. |  Broken promises

Title: Broken promises
By: Nicoole.
Part: 10.
Pokračování I Swear


Když už dávno slunce svítilo vysoko na obloze, kempem se ozývaly rozjařené výkřiky a někteří spěchali na oběd, Harry se teprve pomalu probouzel. Lenost mu však bránila v tom, aby otevřel oči. Ale i bez zraku poznal, že je něco v nepořádku. Na hrudi cítil nějaký podivný tlak. Párkrát zamrkal a zpozoroval, že na něm leží Niall.
Blonďaté vlasy mu spadaly přes obličej a na tváři se uhnízdil spokojený výraz. Objímal Harryho kolem pasu, hlavu položenou na jeho prsou, nezdálo se však, že by se měl k probuzení, hluboce spal.
Harry se snažil zklidnit dech, aby ho neprobudil, pravda ale byla taková, že mu srdce bilo jako splašené. Niall na něm leží. On leží na… Harry se usmál a vzpomněl si, jak se vždycky budil ještě před Niallem a pozoroval jeho spící tvář. Teď tomu nebylo jinak. Zkoumal jeho jemné črty a uvědomil, že se vůbec nic nezměnilo; stále vypadal jako tehdy, protože jestli nějakou vrásku měl, Harry ji přehlédl - a to ho pozoroval opravdu bedlivě.
Niall se zavrtěl a Harry zatajil dech, nechtěl, aby se probudil, protože jakmile bude plně při smyslech - nebude na něm ležet. Avšak jeho tiché prosby nebyly vyslyšeny. Niall odlepil oči, na rozdíl od Harryho, který je rychle zavřel a předstíral spánek. Když si blonďák uvědomil, kde se nachází, bleskurychle se posadil, naneštěstí se přitom trefil přímo do hlavy tyčkou stanu. Harry škvírou mezi řasy viděl, jak zrudl, nebylo pochyb o tom, že si tuto polohu rozhodně nenaplánoval.
"Au," sykl Niall a třel si temeno hlavy.
"Dobré ráno," zachraptěl Harry vesele, když přestal hrát spícího.
"Ahoj," odpověděl trochu rozklepaně Niall stále ještě s růžovými tvářemi.
"Jsi v pořádku?" zeptal se kudrnáč a Horanovu nevědomost si naprosto užíval. Bavilo ho, že Niall netuší, jak moc krásné a hlavně překvapivé bylo Harryho probuzení.
"Samozřejmě, že jsem," zalhal Niall a koukal se co nejdříve vysoukat ze stanu.
"Jdu se opláchnout," vyhrkl a zmizel.
Harry musel svůj smích schovat do polštáře a pak ještě na chvilinku zavřel oči.

"Kam tak pádíš?" křikla už dávno probuzená Ivanne. Na sobě měla obyčejné tepláky a tílko, což nebylo obvyklé. Dívka většinou zářila svým skvělým módním vkusem, teď vypadala tolik obyčejně, avšak na chystání snídaně/oběda se nepotřebovala zkrášlovat.
"Nikam, jdu se umýt a vyčistit si zuby," odpověděl Niall nervózně. To ten den pěkně začíná.
"A kde máš kartáček?" zasmála se rudovláska a obrátila pohled k Dawn, co zrovna vylézala ze stanu ještě s rozčepýřenými vlasy. Niall využil její nepozornosti a spěchal k jezeru, jež bylo od jejich stanů jen kousek, ale zato ho skvěle kryly vysoké stromy.
Když konečně stál u vodní plochy, k jednomu z nich se svalil.
Co to provedl? Co ho to vlastně popadlo? Jak se to vůbec stalo?
Věděl, že spaní s Harrym dopadne špatně, věděl to… Panebože, co kdyby se probudil? Co by dělal pak? Vždyť by se mu vysmál. Je nemožné, že veškerá náklonnost, kterou schovává, se projevila právě ve spánku.
Trochu rázněji, než měl v úmyslu, hodil kamenem do vody; ozvalo se hlasité žblunknutí. Byl na sebe tak naštvaný. Tohle se už nesmí opakovat. I když v koutečku duše se tetelil, když tu chvilku, než si uvědomil, kde leží, poslouchal bití jeho srdce, cítil se… v bezpečí, jako na správném místě.
"Nialle?" ozval se za ním nevěřícný hlas.
Muž se otočil a spadla mu brada.
"Liame?"
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Gunny. Gunny. | 17. září 2013 v 11:39 | Reagovat

Nicoole! To je naprosto úžasné! Bože, Harry musí dát trochu na jevo, že ty city opětuje. Takhle nesmi Niallat trapit ._. a Liam? Co ten tam sakra dělá? ._.
Kazdopadne se tesim na dalsi dil. :333

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama