Look like Calder [Meet Maya] - 8. DÍL l Kdo jsou Larry shippers?

18. srpna 2013 v 22:30 | Nicoole. |  Look like Calder [Meet Maya]

Title: Look like Calder [Meet Maya]
By: Nicoole.
Part: 8. | Kdo jsou Larry shippers?
Larry - Louis + Harry


"Uhm… Kluci?" zavolala Maya z gauče, kde se právě pohodlně rozvalovala. Niall byl u ní jako první, samozřejmě s plnou pusou něčeho dobrého.
"Ano?" zahuhlal a posadil se za ní.
"Proč někteří fanoušci do toho montují Modest? Oni snad něco ví? A kdo je, sakra, ten Larry?" Vůbec nic nechápala.
Niall se zakuckal ovesnými vločkami. "Kdo je Larry?" Tvářil se smrtelně uraženě a odpochodoval do kuchyně, nechajíc za sebou zmatenou Mayu.
"Nic si z toho nedělej." Ve dveřích se objevil Liam. "Larry je spojení Harryho a Louise a Niall se považuje za jejich největšího fanouška, takže…" Zasmál se a zaujal místo po blonďákovi. "Co jsi to chtěla vědět dál?"
"Fanoušci o nich ví? Larry shippers? Co to je?"
"Popravdě?" Ušklíbl se. "Larry shippeři jsou asi nejbláznivější fandom. Věří tomu, že je Eleanor podstrčená, vytváří na to různé analýzy a celý jejich život se točí okolo toho, jestli je tops Louis nebo Harry."
"T- top… Cože?" Maya nevycházela z údivu. "Jak to myslíš? Vždyť… Proto tu jsem, aby se věřilo, že spolu nejsou a ty mi teď tvrdíš tohle…"
"Řekni ti to asi takhle… Někdo je prostě chytřejší, i když… některé ty analýzy jsou už fakt přitažené za vlasy." Hlasitě se zasmál a posunul si její notebook na kolena, něco tam namačkal a podal jí ho zpět. "Tady jich je pár. Analýza o fake Eleanor, a taky i Tině, o jejich tetování, prstýncích a tak dále, analýza o Leeds festivalu, to je mimochodem moje oblíben- "
"Ještě aby nebyla," usmíval se od ucha k uchu Harry, vedle kterého stál Louis, oba dva se posadili naproti Maye s Liamem; Harry si položil hlavu do přítelova klínu.
"J- já," koktala Maya, neschopna slova. "Nějak tak nevím, co na to říct. Co je Leeds? Kdo je Tina? Jaké prstýnky? Cože?"
Všichni tři vybuchli od smíchu, dívka překvapeně zamrkala a pak se zamračila, když jí došlo, že se smějí jí. Uraženě našpulila rty.
"Tak se omlouvám, že jsem v Dánsku nebrala lekce šíleného fanouška."
"Ne," zajíkal se Liam a utíral si slzy. "Promiň… Jen si to přečti, je tam napsané všechno," povzbudivě ji stiskl rameno. "A čti prosím nahlas, už jsem to dlouho neslyšel, třeba tam něco přibylo."
A tak Maya začala číst a začala všemu pomalu rozumět. Liam měl pravdu, některé ty poznatky byly skutečně velmi přehnané, ale většina se jich, alespoň podle Harryho a Louise a ti by to měli vědět nejlépe, shodovala.
* * *
"Jak bylo?" zajímala se Steffie jen co Maya překročila práh bytu. Její spolubydlící ji nedočkavě vyhlížela.
"Bylo to…" Maya se zastavila u dveří, nemohla přijít na to správné slovo. "Zajímavé," řekla na konec.
"Viděla jsi je všechny? Jací byli? Bylas u nich? Jaký mají byt?" Steffie vyslovovala jednu otázku za druhou.
"Prrr, počkej, všechno hezky popořádku. První se musím něčeho napít."
Později se usadily u televize, každá v ruce kouřící hrnek. Maya zamyšleně míchala kávu a hlasitě si povzdechla.
"No tak," pobídla ji Steffie. "Povídej."
"Bylo to příšerné," shrnula Maya. "Louis a Harry mě nenávidí a tím myslím, jako doopravdy nenávidí. Jsou spolu tak rozkošní, bože… Steffie, kdybys je viděla, tak dokonalý pár a já…"
"Tys je viděla?" zarazila ji její spolubydlící a ztlumila televizi, aby se lépe slyšely, posunula se k ní blíže.
"Jo, všechny, byla jsem u nich doma… Bože, mně je to tak líto… Nikdy jsem to neměla přijmout. Za všechno můžu já…" Proti její vůli se jí po tváři začaly kutálet slzy. Steffie položila hrníček na stůl a objala ji kolem ramen.
"To neříkej," konejšila kamarádku. "Za nic nemůžeš, bude to v pořádku…"
* * *
"Eleanor, tohl- "

"Jmenuji se Maya," zopakovala mdle dívka nejméně po sto padesáté. Nějaká žena ve středních letech ji dokončovala výklad o jejím popisu práce a měla neustále ve zvyku oslovovat Mayu 'Eleanor'.
"To je jedno," mávla nad tím rukou žena. "Eleanor, tohle jsou Katie Ray a Marco Gastel."
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama