Broken promises - 6. DÍL

10. srpna 2013 v 11:53 | Nicoole. |  Broken promises

Title: Broken promises
By: Nicoole.
Part: 6.
Narry - Niall + Harry
Pokračování I swear


Jillian položila poslední sklenici na stůl a s úsměvem si obhlédla své dílo. Sváteční tabule. Uvařila dokonce Harryho oblíbené nadívané kuře, které normálně dělat nechtěla, protože to dalo hroznou práci, ale tentokrát k tomu připravila i kořeněné brambory. Pohledem zkontrolovala hodiny a pak jí úsměv pohasl. Harry tu už dávno měl být. Nechtěla mu znovu volat, není přece žádná stíhačka, ale trápilo ji to. Nesměla ho ztratit.
S povzdechem se vrátila do obývacího pokoje za Ivanne a Keeganem, kteří na kudrnatého muže taky čekali. Posadila se na sněhobílý gauč, který byl naprosto bez poskvrnky. Vlastně… Všechno v tomhle domě bylo čistočisté. Jill dělala, co mohla, aby si Harryho udržela.
"Možná trčí v zácpě," poznamenala brunetka a Ivanne si pomyslela, jak moc naivní je. Nechápala to, ale nechtěla se do toho míchat, místo toho převrátila oči a Keegan se jí zachichotal do ucha.
Najednou se s hlasitým rachotem někdo vřítil dovnitř.
"O- omlouvám, zůstal jsem v zácpě…" koktal Harry a automaticky šel políbit Jillian na tvář. Ivanne po něm hodila pohled jako to-myslíš-vážně a on jen omluvně pokrčil rameny.
"Co vy tady?" otočil se na pár a položil si kufřík ke stolu. "Mimochodem, my něco slavíme, nebo proč tu cítím závan kuřete a v kuchyni je nachystaný stůl?" Nakrčil obočí, v pamatování si dat nebyl nikdy dobrý, obzvlášť pokud se jednalo o nějaká nepodstatná nebo týkající se Jillian.
"Ne, chtěla jsem nám udělat radost, ale pak přišli Keegan a Ivanne, tak jsem je pozvala na večeři," usmála se brunetka. "Myslím, že můžeme jít jíst…" navrhla opatrně.

"Vlastně jsme se sem nepřišli jen najíst," zasmála se Ivanne a lokla si bílého vína. "S Keeganem," podívala se jeho směrem, a cítila, jak jí pod stolem stiskl stehno, "nás napadlo, že bychom mohli jet společně na dovolenou, myslím tím, jet tábořit."
Harrymu zaskočil kousek kuřete a hlasitě se rozkašlal. Myšlenka, že by měl strávit několik dní jen v okruhu zamilovaného páru a Jillian ho poměrně dost děsila. "Uhm. Oceňuji váš jistě geniální nápad, ale je jaro, víte, jaká tam bude kosa? Teď chodíme v kabátech," namítl. Byl odhodlaný se z toho nějak vykroutit.
"Má se oteplit a navíc, bylo by fajn, kdybychom nejeli jenom my," řekla rudovlasá dívka a upírala své modré oči na Harryho. Věděla to.
"A kdo ještě?" Nadzvedla obočí Jillian.
"Moje sestra a zatím jsme na nikoho jiného…" začal Keegan, ale Harry ho přerušil.
"Mohl bych pozvat Nialla," zauvažoval nahlas Harry.
Ivanne se musela kousnout do spodního rtu, aby se nahlas nerozesmála. Bože, Harry, ty jsi tááák nenápadný. I tak jí to však nezabránilo v cukání koutků.
Jillian to však brala jako úžasný nápad, což Ivanne ještě víc pobavilo.
"To by bylo skvělé! Ráda poznám staré přátele. Myslíš, že tě pustí z práce, miláčku?" otočila se na kudrnáče. Harry nesnášel, když mu tak říkala, bylo to ponižující a tohle oslovení patřilo na zamilované páry, ne na ně. Upřímně, kdyby nejel Niall, nejel by taky, ale takhle… To dodávalo dovolené zcela nový směr.
"Uvidíme."
* * *
"Já to uklidím," plácla Jillian Harryho přes ruku, když jí chtěl pomoct sklidit ze stolu. "Běž je vyprovodit," usmála se a položila talíře na sebe. Harry přikývl a přesunul se do předsíně, kde Keegan pomáhal Ivanne do jejího lehkého kabátku.
"Děkujeme za večeři, byla velmi dobrá," řekl zdvořile Keegan a přitáhl si dívku k pasu.
"Vyřídím to Jill." Harryho hlas zněl poněkud prázdně a rudovláska si toho všimla.
"Zlato, počkej mě v autě, ano? Hned přijdu." Políbila svého přítele, ten se rozloučil s Harrym a celý zmatený udělal, co mu řekla.
"Takže," začala a založila si ruce na prsou, aby Harry řekl pravdu, její postoj ho trochu děsil, "vzpamatuj se. Jsi ty vůbec normální? Pozvat Nialla tam, kde bude i Jillian? A vůbec, co tě to napadlo? Ujasni si konečně, co chceš. Neměl bys ani jednoho tahat za nos. Ano, možná mi to připadalo trochu zábavné, kdybys viděl tvůj pohled… Ale mysli na následky." Dopnula si poslední knoflík. "Harry, jsi můj nejlepší kamarád a ve všem bych tě měla podporovat, což mimochodem i dělám, ale tohle zavání průšvihem a tentokrát ho po tobě uklízet nebudu." Na podpatku se otočila a vyšla za Keeganem.
Harry, který zůstával po celou dobu zticha, zatřepal hlavou a zavřel za ní dveře.
* * *
"Ahoj Nialle, tady Harry, až si to poslechneš, můžeš mi prosím zavolat? Je to docela naléhavé, díky," povzdechl si a telefon položil zpět na stůl. Cítil se nervózní. Ne, to bylo slabé slovo. Nervozitou přímo šílel. Slíbil Niallovi, že se s Jillian rozejde a místo toho ho teď zve na stanování spolu s ní? Je to jasné, přeskočilo mu ani by se nedivil, kdyby ho Niall poslal do háje. Zasloužil si to, ale představa, že s ním může strávit více času a navíc třeba v jednom stanu… Při téhle myšlence v něm všechno zavrnělo a svaly v podbřišku se napjaly. Musel se zhluboka nadechnout, aby se uklidnil.
"Pane Stylesi?" Ve dveřích se objevila drobná Asiatka, v rukou držela nějaké složky a kelímek toho nejsilnější kafé.
"Ano, Stacey?" Harry si se zavřenýma očima promnul kořen nosu.
"Nesu vám tu kávu a přišly nějaké papíry od pana Westwicka kvůli těm autorským právům, má k nim nějaké připomínky." Mladá Asiatka se svého šéfa bála, stejně tak jako všichni ostatní v této firmě i mimo ni. Vyzařoval z něj určitý respekt, a proto nebylo divu, že se jí drobné ruky třepaly.
"Položte mi to na stůl," řekl Harry a otevřel notebook, jenž ležel do této doby nedotknutý na stole. Stacey přikývla a složky položila s kávou před Stylese, měla se na odchodu, když se za ní ještě ozvalo:
"Stacey?"
Dívka se rozklepaně otočila, jestli náhodou něco neudělala špatně.
"Děkuju vám."
Stacey spadla brada, ale rychle se vzpamatovala a nasadila svůj obvyklý nicneříkající výraz.

"Nemáte zač."
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama