Give me my money

30. července 2013 v 0:45 | Nicoole. |  Jednodílné bromance

Title: Give me my money
By: Nicoole.
Jednodílná bromance
Larry - Louis + Harry


Harry seděl u stolu a s těžkostí v srdci přepočítával všechny peníze. Prolezl každý maličký koutek jejich zašedlého bytu a našel ještě pár pencí, i tak toho však bylo málo, přežijí s tím maximálně do konce týdne, a to musí ještě zaplatit nájem. Harry neměl ponětí, co budou s Louisem jíst. Louis sice práci měl, ale platili mu dost bídně a Harry nemohl sehnat ani pitomou brigádu. Každý den trávil běháním po městě, rozdáváním životopisů a obvoláváním redakcí, avšak zaměstnat žurnalistu, který právě dokončil školu, byl neuvěřitelný risk, a tak se mu dostávalo stále stejných odpovědí: "Omlouváme se, nemáme zájem, je plno.", "Jste příliš mladý.", "Potřebujeme někoho zkušenějšího." Jenomže kde nabrat zkušeností, když ho nikde nezaměstnají?
Pohledem zkontroloval hodiny. Louis by tu už dávno měl být. Nejspíš se zdržel v práci, ale proč nezavolal? Povzdechl si a peníze uložil do hrnečku bez ouška, který byl až úplně v zadní řadě na nejvrchnější polici. Přesunul se k malinké televizi, jenž stála na rozvrzaném stolku v obývacím pokoji, který byl zároveň ložnicí - výhoda rozkládacího gauče.
Minuty ubíhaly, nahradila je hodina… pak dvě. Harry se začal o Louise vážně bát. Co když se mu něco stalo? Na konec se rozhodl. Popadl z věšáku v předsíni kabát a rychlým krokem se vydal do útrob šedivého Londýna.
Když procházel okolo jedno z mnoha zapadlých pajzlů, před kterým se ochomýtali lehké dívky a opilí důchodci, přitáhl si límec kabátu blíž ke krku. Bál se jich, snažil se projít co nejrychleji.
"Fešáku," oslovila ho jedna z dívek a pohladila ho po ramenu. Harry její ruku rychle setřásl a přidal ještě víc do kroku. Nikdy nepochopil, že Louis tu musí chodit každý den. Chtěl být z této ulice už být co nejrychleji pryč, vtom ale zaslechl z hospody hlasité výkřiky. Zastavil se a pak ohromeně sledoval, jak ze dveří toho špinavého podniku vyletěl Louis.
"A bez peněz se už sem nevracej!" zařval po něm chlap jak hora a plivl na něj.
Louis tiše zanadával, zvedl se ze země, ani se nerozhlédl a pelášil směrem k jejich bytu.
Harry zůstal stát jako přimražený na místě. Podíval se na dívku s krátkou minisukní, která si ho stále pohledem přeměřovala.
"Kdo to byl?" zeptal se jí.
"Hele, nevim, jak se von jmenuje," pokrčila blondýnka rameny a vykročila k němu blíž, oblizujíc si rty; Harry polekaně o krok couvl. "Ale vidim ho tu každej den, chlapec bude těžkej gambler. Phillip, jako šéf tohohlenc podniku, mu to asi už přestal tolerovat." Zasmála se a laškovně naklonila hlavu na stranu.
"Cože?" Harrymu vyschlo v ústech. "On je tu každý den?"
"Dyť ti to povidám, každej den sedí u toho automatu v rohu. Ti říkám, ty cifry, co se mu tam ukazujou, to si já nevydělám za lepší tejden. Nechceš mi k němu pomoct?" Zamrkala příliš přemalovanými řasy.
"N- ne…" zamumlal a rozběhl se domů.
Cestou mu v hlavě hučely myšlenky. Vztek pomalu dosahoval kritického bodu. Jak mohl? Ví, že nemají peníze a on ještě bude rozhazovat? Jak se mu vůbec podařilo před Harrym ukrýt část jeho výplaty. Jsou rodina, řekli si, že jejich finance budou společné. Harry vždycky všechny peníze, co si vydělal z pár brigád, nebo sociální podporu, dával dohromady. Nikdy před Louisem nic netajil.
Tiše otevřel dveře a vešel do bytu. Z kuchyně se ozývalo šoupání a skřípění. Když tam Harry nahlédl, uviděl Louise, stojící ho na židli, jak se zuřivě snaží dosáhnout na hrníček s penězi.
"Lou?" oslovil ho.
Muž sebou trhl a rychle natahující se ruku svěsil dolů. "Harry, ahoj!" usmíval se od ucha k uchu.
"Co tam děláš?" zeptal se.
"Potřebuju peníze, došlo mléko," vysvětlil, ale Harry věděl, že lže, vždycky to věděl. Přešel k ledničce a vytáhl odtud poslední krabičku mléka.
"Nedošlo."
"Ale už nemáme zubní pastu," namítl Louis. Potřeboval ty peníze. Hned teď.
"To není pravda, nedávno jsem kupoval," odbyl ho opět Harry. Byl to on, kdo měl nejlepší přehled o jejich domácnosti, takže vodit ho za nos v těchto věcech, bylo nemožné.
"Prostě potřebuju ty peníze!" vyštěkl Louis. Harry se lekl, oni dva se nikdy nehádali a jejich občasné malicherné přestřelky nikdy nezačínal Lou, aby Hazz řekl pravdu, tenhle jeho tón ještě nikdy neslyšel.
"Na co?" opáčil kudrnáč stejným tónem, ale ve skrytu duše věděl, co přijde. Přišel k poličce, a protože byl vyšší než Louis, jednoduše si odtud hrnek podal.
Louis chtěl užuž poděkovat, ale Harry si hrníček vzal k sobě a stoupl si ke dveřím.
"Dej mi ty peníze," zavrčel Louis.
"Ne," protestoval mladší, ale větší z dvojice.
"Říkám ti, dej mi je!" křikl opět a rozběhl se k němu, povalil ho na zem. "Jsou moje!"
Začala zuřivá bitva o poslední peníze v této domácnosti. Harry si je ale tiskl k sobě a nedal Louisovi tak prostor, aby mu je mohl vzít.
"Já vím, na co je chceš! Na to, abys mohl jít hrát!" zaječel mu Harry do ucha. Louis se zastavil.
"Jak to víš?"
"Dneska jsem tě viděl…" zašeptal a pomalu se zvednul. "Proč jsi mi to neřekl? Můžu ti nějak pomoct, spolu to zvládneme," šeptal konejšivá slova. "Pomůžu ti se z toho dostat."
"Ne! Jsou to moje peníze a ty mi je dáš!" zakřičel znovu starší.
"Jsou v tom i moje peníze. Naše."
"Dej mi je!"
"NE!"
"Nenávidím tě!" zaječel Louis a Harrymu vypadl hrnek z rukou, čehož Louis ihned využil, střepů si ani nevšiml, ale peníze posbíral do posledního centu.
"Louisi, jestli teď odejdeš, už se sem nikdy nevracej," varoval ho Harry. Opravdu mu chtěl pomoct, i když ho třeba nenávidí. Miloval ho.
"Díky. Teď už nad tím alespoň nemusím přemýšlet," odsekl Louis jízlivě a práskl za sebou dveřmi.

Harry zůstal jako oněmělý. Opravdu to udělal. Odešel. Se všemi jejich penězi. Harry se svezl po stěně do střepů. Co jenom bude dělat?a ASFsdsdfsdlfkjsdifaskdfjisdfsfdkfjilksjfsdišúw¨¨FSDF
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jamie Montek - Williams Jamie Montek - Williams | 2. srpna 2013 v 21:21 | Reagovat

No? Co jenom bude dělat? Willien sister, toužím po pokračování.

2 Nell Nell | 3. srpna 2013 v 0:59 | Reagovat

Dokonalý..ale chce to pokráčko..:P

3 Harold Evžeň Mrkvička Harold Evžeň Mrkvička | 6. srpna 2013 v 23:49 | Reagovat

o______o nemohol byť ten hajzel Harry? xDDDDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama