Exceptional - 4. DÍL

14. července 2013 v 11:52 | Nicoole. |  Exceptional

Title: Exceptional
By: Nicoole.
Part: 4.
Louis TomlinsonPepper křečovitě svírala svůj deštník a hlubokými nádechy si dodávala odvahy. Stála před knihkupectvím, od toho, jak Louis včera utekl z pláže, ho neviděla, ale musela za ním. Byla k tomu povolána, i když si stále nedokázala vysvětlit, jak se věci tak mohly vymknout kontrole. Takhle primitivní kouzlo prováděla už tolikrát a nikdy se nic nestalo. Kde udělala tentokrát chybu? Nebo to snad nebylo jí? Naposledy nasála vzduch do plic a vešla do krámku.
U pokladny stála nějaká postarší dáma v dlouhém kabátu a povídala si s Louisem.
"Určitě se vám to bude líbit, paní Williamsová, sám jsem to četl několikrát," usmíval se na ni Louis, ani nepostřehl nového zákazníka.
"Děkuji ti, Louisi, pak ti dám vědět, jaké to bylo," odpověděla paní a vydala se na odchod, po cestě ještě kývla směrem k Pepper.
Když Louis spatřil drobnou blondýnku, zamračil se a vešel do první uličky s knihami se snaze nevítané návštěvnici utéct.
"Louisi!" Rychlým krokem se vydala za ním, musela mu to pořádně vysvětlit.
"Ne, Pepper, běž pryč," odehnal ji muž a začal rozbalovat balení svazků, po jednom je podle abecedy vkládal do regálů.
"Poslouchej mě..."
Tomlinson se zastavil v půli pohybu a otočil se směrem k ní. "Myslím to vážně, běž pryč, nevím, co to bylo, ale s ničím takovým nechci mít nic společného!" vybuchl, celá polička u jeho hlavy vyletěla ven, knihy se rozsypaly po podlaze.
"Co zas děláš?!" vyjekl a začal před ní opět couvat.
Pepper převrátila oči. "To nejsem já, ty trubko, to děláš ty, neumíš se ovládat, proto jsem tady, chci ti pomoct." Sklonila se a pár svazků vzala ze země, nastrkala je zpět na příslušná místa. "Pomů- " Zasekla se uprostřed slova a otočila se; od pokladny se nesl dým.
"Hoří!" zakřičel Louis a utíkal po směru kouře, Pepper mu byla v patách.
Celá knihovna u pokladny byla v plamenech a hůř, požár se nekontrolovatelně šířil. Louis se rozkašlal a začaly mu slzet oči, dal si před pusu rukáv od svetru.
Pepper též nemohla popadnout dech, ale na rozdíl od Louise držela ruce před sebou a snažila se oheň zkrotit pomocí kouzel, plameny však šlehaly vysoko a oblizovaly stěny obchodu, Pepper chmátla po ruce Louise, když si uvědomila, že sama s tím nic nezmůže.
"Soustřeď se!" křikla na něj.
"To jsi říkala už i minule a jak to dopadlo," odsekl Lou a hned na to se opět hlasitě rozkašlal, tahal ji za ruku k východu. "Musíme pryč!"
Vysmekla se mu. "Copak ty to nechápeš? Tohle nikdo nezaložil! Tohle je výplod magie! A jen čáry to můžou zase dát do pořádku!" ječela.
Louis se zastavil. "Cože? J- jak to víš?"
"Nemáme čas!" křikla a znovu ho chytila na ruku. Cítila, jak jí adrenalin pulzuje ve spáncích a energie se šíří po jejím celém těle, směřovala se do dlaně; Louis ji napodobil. Avšak místo toho, aby oheň uhasili, přední knihovna s velkým rachotem spadla a plameny se rychle přibližovaly k nim.
"Musíme utéct!" zakřičel Louis, tahajíc ztuhlou Pepper k východu. "Rychle, než se to dostane k zadním dveřím!" Zvenku se začaly ozývat houkačky hasičů. Dívka se zarazila, s panikou v očích zahlížela na obraz před sebou. Všude byl žár. Tisíce příběhů vepsaných do knih mizely v ohni jeden po druhém a její jedinou otázkou bylo, proč to nemůže zastavit. Muž ji naléhavě zatahal za ruku, Pepper se k němu zmateně obrátila a pak se společně rozutíkali k jejich jediné záchraně - únikovému východu přes sklad.
Udýchaně vpadli na čerstvý vzduch na malé parkoviště za obchodem. Oba dva lapali po dechu, černí od sazí a zpocení od horka. Louis se předklonil a opřel se o kolena, odplivl si.
Pepper se však zastavila jen na chvíli, otočila se a vyjekla, popadla Louise za předloktí a táhla ho opět dopředu.
"Co děláš?" chtěl vědět Tomlinson.
"Ten chlap za námi," křikla a oba se dali do běhu. Louis nevěděl, kdo je ten muž s černými slunečními brýlemi, kterého viděl, jak jde k nim, když se otočil, ale Pepper byla tak vystrašená, že se na nic neptal a prostě jen utíkal, navíc, sotva dýchal, jak byl unavený.
Slunce pomalu zapadalo, když oba dva doběhli do lesa a po zjištění, že už je nikdo nepronásleduje, si mohli konečně oddechnout.

Louis dosedl na pařez stromu celý zmatený. "Co to sakra bylo?"
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama