Broken promises - 5. DÍL

30. července 2013 v 0:08 | Nicoole. |  Broken promises

Title: Broken promises
By: Nicoole.
Part: 5.
Narry - Niall + Harry


Harry se obrátil a položil fotografii zpět na její místo. Místo toho, aby odpověděl, nervózně polknul a rychlým krokem přešel k tmavě modré sedačce, na kterou si následně sednul. Podrobně zkoumal koberec. Nebyl schopen odpovědět.
"Co se stalo?" zopakoval svoji otázku Niall a udělal si pohodlí vedle něj. Oblečení položil na stůl. "Očistím ti to a ty mi to mezitím řekneš, ano?" navrhl laskavě.
Harry se chvilku ošíval. Nejenom že nechtěl říct pravdu, protože byl krutá, ale navíc se mu opravdu nechtělo zůstávat jen v boxerkách. Když však viděl Niallovo významně nadzvedlé obočí, vysvlékl si nejprve kabát se sakem a pak pomalu, tak, aby látka příliš nezavadila o jeho rozedranou kůži, si sundal i kalhoty, které vypadaly akorát na vyhození do popelnice. V duchu se proklel. Tohle byl jeden z jeho nejdražších obleků. Zůstal akorát v košili s krátkým rukávem a spodním prádle.
Niall se chopil své role ošetřovatele a pomalu začal roztírat dezinfekci po oděrkách, přičemž vznikajícím modřinám nijak zabránit nemohl.
"Takže?" vybídl ho, aby začal vyprávět.
"Hádali jsme se čím dál častěji a to všechno jenom kvůli pitomé dálce. Snažil jsem se, opravdu jo, všechny své síly jsem vynakládal k tomu, aby to fungovalo, ale nešlo to… Pamatuješ na tu poslední? Měl jsem za tebou přijet, ale pak to nevyšlo." Niall opatrně přikývl, dokonce zapomněl, že by se měl starat o Harryho zranění, místo toho na něj zahlížel, v ústech sucho a v srdci bolest. "Pohádali jsme se tak moc, oba jsme hrozně křičeli a já řekl věci, které jsem ani tak nemyslel… A pak, když jsme se už ani jeden druhému neozvali, jsem si myslel, že už mě nechceš vidět… Hrdost mi bránila ti napsat nebo zavolat. Potom bylo už pozdě a já si uvědomil, jak moc velkou chybu jsem udělal."
Niall si nervózně skousával spodní ret a opět se ohnul nad svou prací, nalil dezinfekci na koleno.
"Au," sykl Harry a trhl s nohou.
"Taky v tom nejsem nevinně," ozval se najednou blonďák. "Omlouvám se, neměl jsem hned- "
"Je to minulost," upozornil ho Harry. "Můžeme začít od začátku." Široce se usmál i přes to, že ho rány nepříjemně štípaly.
Niall pro jeho překvapení zavrtěl hlavou, odložil tamponek, se kterým otřel poslední zbytky peroxidu z paže, na stůl, vzal do rukou náplasti.
"Ne, Harry, nemůžeme," řekl tiše a pečlivě zalepoval každou oděrku.
"Proč ne?" podivil se Harry.
"Nastav dlaně," oznámil mu Niall, i na zašpiněné ruce od zaschlé krve nalil dezinfekci, aby se mu rány, které si způsobil pořezáním se o kamení na ulici, vyčistily. Byly hluboké. "Neměl bys s tím do nemocnice?" zeptal se ho zamyšleně.
Harry však myslel úplně na něco jiného. "Proč nemůžeme začít od začátku?"
"Nemáš tak náhodou přítelkyni?" opáčil kousavě Niall a usoudil, že šití asi nebude potřeba. Místo toho na poranění položil malý polštářek a začal to omotávat obvazem.
Harryho žaludek se propadl až na zem. Úplně na to zapomněl. "Jillian není moje přítelkyně, teda jakože je, ale není… Kriste. To je situace…" Niall vůbec nechápal, o čem to mluví. "Podívej se, ano, žijeme s Jill spolu, ale pro mě to nic neznamená, ona mě miluje, ale já ji ne. Chci… Chci se s ní rozejít," prohlásil pevně.
Niall si ho kriticky prohlédl. To snad nemyslí vážně. "Starý Styles je zpět? Ten, co si zahrává s city ostatních?" zeptal se a jeho hlas přetékal jízlivostí.
"Já, ne," zajíkl se Harry. Ale vždyť měl Niall pravdu.
"Měl by ses obléct," poznamenal Horan a posunul k němu hromádku oblečení. "A taky si umýt obličej. Koupelna jsou první dveře vlevo."
"Fajn," zašeptal Harry a vydal se podle instrukcí.
Když odešel z místnosti, Niall si zhluboka povzdechl. Celá atmosféra byla pořádně napjatá a on sám se cítil… podvedený. Za ty roky, co se s Harrym neviděli, mu zachovával tichou věrnost. Znělo to absurdně, ale doufal, že i když s ním Harry zpřetrhal všechny kontakty, tak si k sobě najdou cestu, což se nakonec i stalo, jen… Jinak než čekal.
"Máš tu všechno takové maličké," zasmál se ode dveří již umytý a oblečený Harry. Tepláky mu líně visely z boků a byly mu trochu krátké stejně jako tričko. To však nebylo divu. Harry měřil na rozdíl od Nialla skoro dva metry.
"Víc toho nepotřebuju," usmál se skromně. "Pro jednoho člověka to stačí."
"Takže… uhm. Nemáš přítel…" Harry se zarazil. Stále ještě Niall nepochybuje o své orientaci, nebo ji snad úplně změnil?
"Ne, Harry, nemám přítele." Tímto dokonale odpověděl na nevyřčenou otázku. Měl chuť ještě dodat něco ve smyslu 'Nejsem ty', ale to bylo příliš kruté, už tak jeho tón zněl dost nasupeně.
"Nialle… Omlouvám se, ale prostě… myslel jsem si, že Jill… Já… Nikdy…"
"Prosím tě přestaň, co se stalo, stalo se. V podstatě mi do toho nic není. Můžeš si chodit, s kým chceš."
Harry pomalu přikývl a v kufříku, který ležel na sedačce vedle Nialla, se ozvala melodie, oznamující příchozí hovor. Nialla překvapilo, že tohle byla jiná píseň, než hrála v kavárně. Tam se ozýval jen nastavený tón, ale tady hrála Harryho oblíbená skupina. No ne, on je ještě pořád poslouchá?
"Ano?" řekl znuděně do telefonu. "Zdržel jsem se v práci. Ne, nepotřebuju vyzvednout, mám vlastní auto. Řekni jí, ať počká, za chvíli jsem do- Cože? Fajn. Jo... Uhm…" Střelil pohledem k Niallovi, který se zájmem celý rozhovor poslouchal, pak by se nejraději kousnul do jazyku, ale neměl na výběr. "Já tebe taky… Ahoj." Položil telefon zpět do tašky. Tváře mu hořely.
Niall se na nic neptal, bylo mu nad slunce jasné, kdo právě volal a co měla znamenat ta věta na konci. Jediné, co nechápal… Proč Harry lže? Jaký má smysl zůstávat ve vztahu, který ho nebaví? Zkontroloval hodiny na stěně a pak vyskočil na nohy. Harry sebou trhl.
"Co se děje?"
"Ne, že bych tě chtěl vyhazovat, ale bude sedm a já musím ještě něco zařídit…" začal opatrně.
"To je v pořádku, už jsem na odchodu, můžu tě někam hodit? Auto jsem nechal na parkovišti u té kavárny." Usmál se Harry.
"Ne, to je v pohodě, pojedu metrem, ale děkuju," řekl rychle. Niall opravdu neměl zájem, aby Harry věděl, kam jede a rozhodně se mu to nechtělo vysvětlovat, když ještě neví, jak to bude dál.
"Dobře," přikývl Harry trochu zaskočeně a začal si sbírat všechny své věci.

"Ještě se uvidíme."
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama