Broken promises - 3. DÍL

22. července 2013 v 10:15 | Nicoole. |  Broken promises

Title: Broken promises
By: Nicoole.
Part: 3.
Pokračování I swear
Narry - Niall + Harry


Harry spěchal přes chodník do kavárny, kde se měli s Niallem setkat. Věděl, že jde pozdě, ale v práci ho opět zdrželi, nechápal, že má pod sebou tolik neschopných lidí a musí všechno zařizovat sám. Udýchaně vpadl do podniku a ihned zamířil ke třetímu stolu, který obýval blonďák v bledě modrém svetru. Kufřík hodil na židli vedle sebe a sedl si naproti něj.
"O- omlouvám se," nemohl popadnout dech. "Zdržel jsem se v práci."
Niall se velkoryse usmál. "To je v pořádku, nejsem tu nijak dlouho." Lhal, seděl tam už více než dvacet minut a byl z toho trochu rozmrzelý. Harry musel za ty roky přejít obrovskou proměnou, nikdy nechodil na žádné domluvené setkání pozdě.
"Dobře," přikývl Styles a přitáhnul si k sobě nápojový lístek, když viděl, že k nim má namířeno servírka. "Už máš objednáno?" zeptal se Nialla, ten zavrtěl hlavou.
"Dobrý den," pozdravila je číšnice s vřelým úsměvem, který byl však směřovaný spíš na Harryho. "Co si dáte?"
"Odtučněné karamelové latté s vanilkovou posypkou a k tomu prosím sklenku vody," diktoval Niall. Harry se po něm překvapeně podíval i servírka byla zaskočená, ale nic neřekla.
"Dal bych si pořádně silnou kávu, bez mléka prosím," objednal si i Harry a dívka odběhla za pult.
Niall se pousmál. "Pořád piješ ty zabíjá- " Jeho slova byla přerušena zvoněním Harryho telefonu. Podíval se na display a následně na Nialla. "Omlouvám se, tohle musím vzít." Přiložil si mobil k uchu.
"Ne, řekl jsem v žádném případě!" zvýšil hlas tak, až se Niall lekl. "Stacey, mně je jedno, kam jdete, ty papíry budou ráno na mém stole." Rozčíleně si se zavřenýma očima promnul kořen nosu. "Ne, termín je zítra! Ty papíry tam prostě chci mít zítra, nebo si můžete začít hledat novou práci!" Rozzuřeně vypnul hovor a jeho pohled se zase změnil na přívětivý, jako když přišel.
"Promiň, v práci je to teď děs," pokrčil rameny. "Co jsi to říkal?"
"Já…" zajíkl se Niall, pak si povzdechl. "Nic," usmál se."
Servírka jim přinesla nápoje a při odchodu nezapomněla mrknout na Harryho. Niall se uchechtl, alespoň něco se nezměnilo.
"Takže… Kde teď pracuješ? Vypadáš, že jsi hodně vytížený." Horan si usrkl svého latté a spokojeně si oblízl rty.
"Šéfuju v jednom nakladatelství," rozmrzele si nasypal cukr do své kávy.
"Páni, na to bych tě nikdy netipoval." Uznale pokýval Niall hlavou.
Harry se suše zasmál. "Věř, já sebe taky ne. Co děláš ty?"
"Učím. Angličtina, dějepis na takové jedné zapadlé střední škole. Ale nestěžuji si. Mám čerstvě dodělanou školu, mohl jsem dopadnout mnohem hůř. Jak se tobě vůbec podařilo dostat se tak vysoko? Až na šéfa?"
Harry se zasmál. "Víš, že ani nevím? Prostě se to nějak stalo, nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl být naškrobený kravaták. Ale tak, stalo se, nějak si vydělávat musím." Opět se kavárnou rozlehlo Harryho zvonění telefonu, ten protočil oči a vztyčil ukazováček, aby chvilku počkal.
"Co zase?" zavrčel. "Stacey, já jsem momentálně na jedné schůzce. Můžete mi- Cože? To nemyslíte vážně. Zavolejte Benovi, on bude vědět co s tím. Je mi jedno, kolik to bude stát. Spravte to!"
Niall jen tiše pozoroval toho podivného člověka, který byl kdysi jeho vším. Nepoznával ho.
"Co se s tebou sakra stalo?" zeptal se tiše a oslovený s překvapeným mrkáním vzhlédl od jeho telefonu, do kterého do teď něco zuřivě psal.
"Cože?"
"Ano, změnil ses, ale kdy se z tebe stal takový nabubřelý idiot s kravatou? Nenávidíš kravaty," konstatoval Niall.
Harry nasucho polkl a pak rozhodil rukama. "Co prosím?" zvýšil hlas, až se po něm pár návštěvníků kavárny otočilo, najednou se stali středem pozornosti.
"Harry, uklidni se," sykl Niall, pevně svírajíc ouško jeho hrnku.
"Já se mám uklidnit? Já? Uvědomuješ si, že o mně v podstatě už nic nevíš a i přesto mě soudíš? Ty nemáš právo, mě tu osočovat, že jsem namyšlený nebo snad idiot," vybuchl kudrnáč.
Niall naklonil hlavu na stranu a jeho pusa se samovolně otevřela. Nečekal to, ano, Harry byl odjakživa cholerik a očividně byl momentálně celý ztrápený, to Niall poznal, ale tohle… To bolelo.
"Fajn." Našpulil rty, vytáhl bankovky a položil je na stůl; zvedal se k odchodu.
"P- počkej," zarazil ho Harry. "Ne- nemyslel jsem to tak, omlouvám se."
"Nezdá se ti, že se omlouváš nějak často?" odsekl blonďák a bez jediného dalšího slova vypochodoval ven.
Styles, na kterého všichni v kavárně upírali oči a čekali na jeho reakci, zůstal stát na místě jako přikovaný. Díval se, jak odchází a nic neudělal proto, aby ho zastavil. Cítil se mizerně.

"Na co ještě čekáš? Utíkej," pobídla ho servírka s povzdechem. Harry se na ni otočil, chvíli na ni hledíc. Pak se stalo všechno hrozně rychle. Přikývnul, položil peníze na stůl a kufřík s kabátem si vzal do ruky. Rozrazil skleněné dveře a hnal se ulicí za zelenou bundou.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama