Look like Calder [Meet Maya] - 6. DÍL l Všichni mě nenávidí.

5. června 2013 v 22:13 | Nicoole. |  Look like Calder [Meet Maya]

Title: Look like Calder [Meet Maya]
By: Nicoole.
Part: 6. l Všichni mě nenávidí
Larry - Louis + HarryOba vstoupili do prostorné chodby, která byla vymalovaná světlou béžovou. Louis skopl boty a bez ohledu na Mayu zabočil do prvních dveří, dívka své baleríny úhledně složila vedle břízového botníku a pospíchala za ním. Vešla do velkého obýváku, kde seděly čtyři osoby, stoupla si vedle Louise.
"Jmenuji se Liam," zvedl se z pohovky potáhnuté bílou kůží kluk se světle hnědými vlasy a napřáhl k ní ruku. "Ty musíš být Maya."
"J- jo, to jsem," vykoktala dívka a mírně zčervenala, když se ho dotkla. Liam ukázal za sebe na ty další. "Niall." Blonďák se na ni zakřenil, rozpačitě se na něj pousmála. "Zayn." Aby Maya řekla pravdu, toho se docela bála, měl kamenný výraz a při svém jméně jen mírně pokynul hlavou. "A Harry…" Kudrnatý kluk se na novou návštěvnici ani nepodíval, přispěchal k Louisovi a pevně ho objal.
"Chyběl jsi mi," zašeptal mu do ucha a políbil ho na tvář.
Maya se nervózně ošila a snažila dívat kamkoli jen ne na ně; pocítila obrovský odpor k sobě samotné. Tak tomuhle ona brání? Tak tohle se svět nesmí dozvědět? Vždyť je to absurdní, je to láska jako každá jiná a navíc, musela uznat, že tihle dva byli opravdu rozkošní. Proti své vůli se dívala, jak dvojice odchází do vedlejšího pokoje. Cítila se v tom velkém prostoru s neznámými lidmi naprosto nesvá.
"Zrovna jsme chtěli jít jíst, přidáš se?" zeptal se Liam.
"Já nechci obtěžovat," snažila se z toho vykroutit Maya, nejraději by se teď obrátila a jela domů, popadla nějakou pořádně tlustou knížku a s hrnkem horkého čaje se zachumlala do postele.
"Nebudeš," ujistil ji Niall a podíval se na hodiny na zdi. "Stejně tu musíš zůstat ještě minimálně hodinu."
Na to úplně zapomněla. Nenáviděla, když jí někdo diktoval, co kdy a jak, ale tady to bylo nevyhnutelné. Nemáš být blbá, napomenula se v duchu.
"Tak pokud vám to nebude vadit…" Skousla si ret a snažila se usmát.
"Samozřejmě, že ne, pojď," drcl do ní Niall a nasměroval ji do kuchyně. Zayn celou dobu mlčel, Mayu si přeměřoval spíše zkoumavým než nenávistným pohledem.
Liam každému naložil na talířek lasagne a v tichosti se pustili do jídla, slyšet bylo jen cinkaní příborů. Bylo to nepříjemné. Každý uvažoval nad tím svým a Maya by se nejradši propadla do země, nakonec to nevydržela, odložila vidličku a nadechla se.
"Kluci, omlouvám se… Za všechno, neměla bych tu být a už vůbec bych…" Niall ji zarazil se vztyčenou dlaní a chtěl něco říct, Zayn ho však předběhl.
"Jsi jiná než Eleanor." Promluvil naprosto mimo téma. Pohled černovlasého hocha byl jako rentgen, Maya se pod ním cítila skoro jako nahá, jako kdyby jí viděl do duše.
"C- co tím myslíš?" Hlasitě polkla.
"Jsi jiná. Eleanor byla tak nějak živá, drzá a užívala si života, ty jsi… Tichá, milá a stydíš se." Zayn si zkoumavě přejížděl prstem po spodním rtu, jako kdyby byla nějaký hlavolam, který by měl vyřešit.
"Zcela nečekaně, když jsem ve společnosti cizích lidí s pocitem, že mě tu všichni nenávidí," odsekla a zamračila se. "I já se za to nenávidím, nikdy bych to nevzala, kdybych tohle všechno věděla… Kdybych věděla, do čeho doopravdy jdu."
"To není pravda," namítl Niall. "Děláš svoji práci."

"Jaká je to práce, když ubližuji lidem?"
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama