Look like Calder [Meet Maya] - 4. DÍL l A Louis je taky fešák

5. června 2013 v 16:01 | Nicoole. |  Look like Calder [Meet Maya]

Title: Look like Calder [Meet Maya]
By: Nicoole.
Part: 4. l A Louis je taky fešák
Larry - Louis + Harry"Slečna Madsenová odmítala přijít sama, příliš se nás bála," zasmál se pan Griffiths.
"To by mě vážně zajímalo proč," ušklíbla se Eleanor, již na první pohled šlo poznat, že toho ředitele nemá dvakrát v lásce. Avšak on její poznámku přešel bez povšimnutí.
"Prosím, posad se," ukázal na volné křeslo. "Výborně. Mayo - smím vám tak říkat, že ano?" Oslovená roztržitě přikývla, stále ještě vyvedená z míry tou podobností. "Tak tedy, Mayo, já sám tomu nemůžu uvěřit, jak moc jste stejné. Skutečně k neuvěření." Prstem si přejel po spodním rtu. "Takže, jedná se o následující. Jistě znáte skupinu One direction." Odmlčel si, snad aby počkal, zda bude protestovat. Maya však přikývla. "Skvělé. Eleanor je přítelkyní Louise Tomlinsona."
"Pardon," skočila mu do řeči brunetka. "To je který?"
"Časem se všechno dozvíte," odbyl ji a pokračoval: "Je však jen naoko jeho přítelkyní. Louis je homosexuál… Spolu s Harrym," dodal trochu neochotně a zatvářil se nadmíru znechuceně.
Steffie vykvikla; překryla si pusu rukou pusu. Žila v Londýně, takže samozřejmě o "novodobých Beatles" slyšela, i když podle jejího názoru One direction nesahali té legendě ani po kotníky, ale nebylo pochyb, že už něco dokázali. A tohle bylo naprosto skandální.
Maya však zůstala rozumná a zachovala chladnou hlavu. "Jak je tedy možné, že chodí tady s Eleanor?"
"Prakticky nechodí. Slečno Madsenová," muž si stoupl a přešel k velkému oknu, které se rozprostíralo po celé pravé stěně, otočil se zády k nim, hledíc na uspěchaný Londýn. "Pouze chrání výdělek a čest Louise."
"To je zvrhlé!" zůstala Maya ohromená.
"Uvědomujete si, kolik popularity by ztratili, kdyby přišlo velké přiznání? Víte, o kolik by naše firma přišla peněz?" Obrátil se zpět k dívkám. "Mluvíme tu o milionech. Je to lepší i v jejich zájmu, naše firma se stará o všeobecné blaho. To je byznys, slečno Madsenová, byznys."
Maya se rozhodla to nekomentovat, ale musela se pořádně nadechnout, aby po něm nezačala křičet. Proti gayům nikdy nic neměla, dokonce s nimi soucítila, podporovala je, a teď by měla bránit lásce?
"Co po mě vlastně chcete?" zeptala se bezbarvě a vrhla pohledem po Steffie, která ani nedutala.
"Jde o to, že Eleanor končí smlouva a odmítla ji prodloužit. Chce odcestovat, samozřejmě s malými úpravami, aby ji nikdo nepoznal. Ty vypadáš přesně jako ona. Nepotřebovala bys vůbec nic. Chodila bys nakupovat, trávila bys čas s vybranými lidmi, jezdili byste spolu na dovolené, kdyby bylo potřeba, VIP místo na jejich koncertě… Zkrátka stala by ses Eleanor Calder," domluvil a očekával Mayinu reakci.
"A Louis je taky fešák," vmísila se do rozhovoru s malou poznámkou El a přejela si leskem na rty, zaklapla zrcátko a s vážným výrazem se podívala na Mayu. "Podívej, budeš mít z toho jenom prospěch, zařídí ti život jako v pohádce a ještě ti za to budou platit. To si přeje přece každý."
"A- ale to prostě…"
Muž natáhl vztyčenou dlaň před sebe, aby ji umlčel a nahnul se dopředu.
"Verity, Louis může vejít," oznámil znovu do mikrofonu na stole. Steffie vytřeštila oči a chňapla po ruce Mayi, aby se náhodou neskácela. O chvíli později totiž do místnosti nakráčel kluk ve vínové čapce, vytahaném tílku a orvaných džínech. Netvářil se moc nadšeně.
"Richarde," kývl zdvořile k muži za stolem, ale úsměv jeho tvář nenavštívil. S naprostým nezájmem přejel pohledem po třech dívkách, u Mayi se na chvíli zastavil. Zorničky se mu rozšířily, ale jestli ho to překvapilo, či udivilo, nijak jinak to na sobě znát nedal. Bez vyzvání sebou kecl do pohovky v rohu místnosti.
"Ale no ták," usmíval se stále pan Griffths. "Louisi, tohle je Maya, nejspíše tvoje nová Eleanor."
"Tak to je super," řekl sarkasticky. Maya se nervózně ošila. Ten kluk ji očividně nenáviděl, a aby řekla pravdu, ani se mu nedivila. Hledala podporu u Steffie, ale ta visela na chlapcových rtech a zbožně na něj zahlížela. Maya protočila oči, nechápala, co ji na něm tolik uchvacuje.
"Louisi," pronesl varovně ředitel. Louise se narovnal a nasadil úsměv, který přímo bil do očí, jak byl falešný. Eleanor - ta pravá - se zachichotala. Griffiths to přešel bez povšimnutí a s otazníkem v očích se otočil na Mayu.
Věděla, čeho tím chtěl docílit. Pěkná tvářička a ona to okamžitě vezme, avšak stále si nebyla jistá. Ten chlapec byl krásný, o tom nebylo pochyb, přesně, jak řekla Eleanor, měla by z toho jenom výdělek, ale měla pocit, že by tím porušila všechny své zásady. Chtěla přece tiše studovat a začít tu nový život. Ale co když právě tohle je její šance na nový začátek?
Omluvně se podívala na Louise a pak s pevně zavřenými víčky řekla: "Beru to."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama