Look like Calder [Meet Maya] - 1. DÍL l Delegace z Dánska dorazila

5. června 2013 v 15:34 | Nicoole. |  Look like Calder [Meet Maya]

Title: Look like Calder
By: Nicoole.
Part: 1.
Larry - Louis + Harry

Maya Madsen se šťastným úsměvem a s kufrem v ruce vykročila z letištní haly. Tenhle krok měl být začátek nové cesty, její nový začátek. Počasí se moc nelišilo od toho doma v Dánsku, pršelo a Londýnské ulice pokrývala mlha. Položila kufr na zem, roztáhla deštník a natáhla ruku, aby si mohla zavolat taxi, bylo to však marné. To to pěkně začíná, pomyslela si a zkontrolovala čas. Za necelou hodinu měla být u Steffie, její velmi dobré přítelkyně a momentální spolubydlící. Pokud se tam ovšem dostanu, Maya si neodpustila uštěpačnou poznámku a znovu natáhla ruku. Konečně.
"Dobrý den," usmála se vřele na řidiče. "Pomůžete mi prosím se zavazadly?"
Nadiktovala milému řidiči adresu a usadila se na suchém sedadle, v rychlosti ještě napsala smsku Steffie, že už je na cestě. Opřela se a kochala se výhledem na dosud nepoznaný Londýn. Neprojížděli kolem žádných známých památek, snad jen kolem golfového hřiště a to se dá považovat za vzácnost jen stěží. Avšak Chinatown - totiž čtvrt, ve které byla Steffie ubytovaná - ležela kousek od Piccadilly.
Asi za půl hodiny už stála před velkým rohovým domem a zvonila na jmenovku své kamarádky. Než repraák oživl, mohla se v klidu rozhlédnout po zdejší krajině. Déšt byl ta tam, nasadila si sluneční brýle a nakoukla do vedlejší ulice. Nad silnicí na provázcích visely červené lampiony, bylo tu krásně.
"Kdo tam je?" ozval se zvonivý hlas.
"Delegace z Dánska dorazila."
Bzučák oněměl, Maya nevěděla, co má dělat, zkusila zazvonit znovu a uvnitř se cítila nervózní. Co když si spletla adresu? Když se ale ze skleněných dveří vyřítila malá Steffie, její obavy se rozplynuly jako pára nad hrncem. Je tu správně.
"Mayo!" zakřičela a objala ji. "Tak dlouho jsem tě- " Nemohla pokračovat ve svém výčtu sentimentálních řečí, protože ji zaujala jiná věc.
Za vysokou brunetou stála skupinka děvčat, mohly mít někdo kolem patnácti, něco si vzrušeně šeptaly a ukazovaly na Mayu, ta se otočila.
"Ty jsou tu s tebou?" zeptala se domácí blondýnka s nakrčeným obočím. Myslela si, že její přítelkyně přijede sama. Dánka zavrtěla hlavou a postoupila k dívkám.
"Ahoj, můžu vám nějak pomoct?" zeptala se jich trochu rozpačitě.
Holka, oděna celá v růžovém - dokonce i kecky jí ladily, se na ni usmála a odvážně pronesla: "Můžeme se s tebou vyfotit?"
Maya zůstala stát v úžasu. Proč by se s ní chtěl někdo fotit? Vždyť ona není žádná celebrita, jasně, nahrávala kdysi pár coverů na youtube, ale moc velký úspěch neměly, tak přestala, to přece ještě není důvod k tomu, aby se s ní někdo chtěl vyfotit. Ale čtyři páry očí na ni hledělo téměř se zbožnou úctou. Maya měla dobré srdce, bolelo by ji, kdyby je zklamala, proto kývla.
"Jistě," usmála se na ně a hlavou pobídla Steffie, ať vezme do ruky mobil Růženky a vyfotí je. Posunula si brýle blíž ke kořenu nosu a roztáhla koutky do objektivu.
"Děkujeme," řekla Růženka, otočily se a šly pryč.
"Co to bylo?" Maya zůstala úplně vykolejená.
Steffie jen stěží zadržovala smích. "Já tu bydlím deset let a ještě nikdo po mě fotku nechtěl, ty jsi tady ani ne hodinu a už je z tebe mezinárodní celebrita." Naoko uraženě si odfrkla, pak pokynula ke dveřím a vzala jeden kufr. "Tak pojď, tolik mi toho musíš vyprávět."
"Je to nádhera," vydechla Maya, když vkročila do svého nového doupěte. Pokoj byl malý, ale útulný. Zdi byly vymalovány modrou, jinak vše ladilo do černobílé. Celé místnosti vévodila obrovitánská, vysoká postel se spoustou polštářky. Ve stěně se skvěla zabudovaný úzký bílý pásek s poličkami, na které si plánovala naskládat své knihy a časem i rámečky s fotografiemi svých nových přátel.

"Tak se tu zabydli, já musím jít do práce, kdybys někam chtěla jít, klíče máš na stole, ale zítra mám volno, tak si uděláme exkurzi po Londýně," usmála se Steffie a zmizela za dveřmi.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama