I swear - 9. DÍL

5. června 2013 v 12:51 | Nicoole. |  I swear

Title: I swear
By: Nicoole.
Part: 9.
Narry - Harry + Niall"Stylesi, už jsem tě minimálně tři týdny neviděl v žádném z klubů a Pelechu ses taky pěkně dlouho neukázal. Holky se začínají dívat i po někom jiném, kampak se vypařil pařič Harry?" "Elita" seděla jako vždy u jejich stolu v jídelně a Daniel si začal svého vrstevníka dobírat. Ale neptal se jen on, všechny zajímala odpověď na záhadnou otázku, proč se mladý kudrnáč uklidnil.
Harry nikomu neřekl své tajemství, dokonce ani Zaynovi ne, a byl si jistý, že ani Ivanne to nevyzradila. Avšak věděl, že se poslední dobou distancuje všech společenských událostí; svůj volný čas věnoval Niallovi… Ach, Niall… Tolik se sblížili, bohužel jejich přátelství střežily zdi jejich pokoje a jen co vyšli ven, stávali se opět starým Horanem a Stylesem. Harryho to už ale nebavilo, Niall ho ujišťoval, že to nevadí a že to chápe, ale bylo to marné, jeho nový kamarád cítil výčitky svědomí.
"Začínáte mě nudit," zívl nejmladší u stolu a prohrábl si rukou kudrny. Pohledem zaregistroval blonďatého chlapce, jak míří k osamocenému stolu. Vtom ho napadl šílený, a v tu chvíli se mu zdál geniální, nápad.
"Horane, hej! Hej, Horane!" Začal na něj zuřivě gestikulovat a posunky mu naznačoval, aby si sedl k nim. Všem, jako na povel, spadla brada. Ustalo pravidelné blábolení a překřikování, hlavy se otočily ke stolu "elity" a oči těkaly mezi Stylesem a Horanem. Ten nevěděl, co má dělat, nakonec si povzdychl a těžkými kroky přešel k centru dění.
"Ahoj," usmál se rozpačitě. Sebastianovi hrozivě zakřupaly klouby na rukách. Niallovi se vytratil úsměv z tváře. Avšak Harry jen převrátil oči a posunul se, aby si jeho spolubydlící mohl sednout.
"Nialle, tohle je Sebastian, Daniel, Ivanne, Zayn a jeho holka Emily." Harry postupně ukazoval na každého jednotlivce - Ivanne se usmívala, nejspíš si užívala ten jeden ze svých mnoha soukromých vtípků, ale ostatní se tvářili spíše vyjeveně. "Lidi, tohle je Niall Horan, můj spolubydlící."
Jídelna se pomalu vrátila do pravidelného chodu, změnnou bylo, že neutichající rozhovory probíraly horkou novinku - Elita má nového člena?
"Odkud jsi, Niallle?" zeptala se jej mile Ivanne a jako jediná pokračovala ve svém jídle - zeleninovém salátu.
"Mullingar, Irsko," řekl oslovená tiše a ukousl si svého krůtího sendviče.
"Myslela jsem si to. Tvůj rozkošný přízvuk se nedá přeslechnout," odpověděla se dívka.
"Myslela sis, že jsem z Mullingaru?" zeptal se nechápavě Niall.
"Ne, že jsi z Irska, hlupáčku," rozesmála se.
Nastalo trapné ticho, které přerušil až Daniel, ukazujíc na Horanovu brašnu. "To je odznak Chelsea?"
"Jo, je…"
"Ty fandíš fotbalu?" vyjekl Danny překvapeně a začala zapálená konverzace na téma Manchester United vs. Chelsea a jejich poslední zápas. Harry si oddechl, nejen že byl rád, že Niall nefandí konkurujícím, ale jak má rád fotbal, zapadne. Nenápadně šlehl pohledem k Ivanne, která nepozorovala nového návštěvníka, ale dívala se na kudrnáče. Tajemně se usmála a Harrymu se zdílo, že její tvář mluví za ni: Dobrý výběr, Stylesi.
* * *
"Neměl jsi to dělat." Niall a Harry seděli u sebe a smáli se na nové americké komedii, když Horan zvážněl.
"Proč? Ohromil jsi je, odznak tě zachránil a Daniel tě miluje," zasmál se Harry, ale asi vteřinu po tom, co to řekl, by si nejraději nafackoval. Ty debile jeden, Daniel je kluk! Nezdálo se však, že by si něčeho Niall všimnul.
"Budou se ti smát, že se přátelíš s takovým looserem, jako jsem já…" zamumlal blonďáček, zaklapl notebook, kde už stejně šly jen závěrečné titulky, a odložil jej na poličku nad postelí.
"Nejsi," namítl Harry a sám si uvědomil, že by tohle před měsícem neřekl. Prošel změnou. Přátelství s Niallem ho změnilo k lepšímu. Ale i přesto všechno mu chyběly večírky a popularita u holek. Chyběl mu starý Harry, jako všem ostatním.
Niall se suše zasmál. "Jsem gay, z toho plyne, že jsem looser."
V Harrym začalo všechno vřít, jestli něco nesnášel, tak to bylo sebepodceňování a nulová sebedůvěra. Naštvaně se napřímil.
"Žijeme v jednadvacátém století, proboha! Homosexualita je naprosto normální věc. Je to stejné jako například rýma! A co je komu do toho, že se ti líbí kluci? Mně taky a nikdo to neřeší. Svět se určitě zboří, když si dva kluci dají pusu, stoprocentně," ušklíbl se sarkasticky a ztěžka dýchal. Ani si neuvědomil, že během svého křiku vstal. Niallovi div nevypadly oči.
"Co je?" štěkl kudrnáč.
"Co je komu do toho, že se ti líbí kluci? Mně taky a nikdo to neřeší," odrecitoval Niall a tázavě se na něj podíval. "Jak tobě taky?"
Harrymu vyschlo v ústech a zorničky se mu rozšířily.
"Cože?" zeptal se, hrajíc si na nechápavého.
"To jsi právě řekl."
"Ne, neřekl," odporoval Harry.
"Ale ano, řekl," stál si na svém Niall.
"Ne, to teda neřekl." Styles ztěžka oddechoval a začal se potit. Opět si v duchu začal nadávat. Jak se jen tak mohl unést vztekem?
Niall nemínil pokračovat v této nesmyslné hádce. A i když mi v srdci stále ležel Liam, musel vědět, jestli to je pravda, nevěděl proč, ale musel.
"Tobě se líbí kluci?" zeptal se narovinu.

Harry sváděl boj sám se sebou. Má nebo ne? Přiznat se a čelit obavám, že se Niall omylem prořekne jako on, nebo mu nic neříct, zahrát to autu a nestrachovat se o svůj osud?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama