I swear - 6. DÍL

5. června 2013 v 12:39 | Nicoole. |  I swear

Title: I swear
By: Nicoole.
Part: 6.
Narry - Harry + Niall


Vztekle kráčel do Pelechu. Procházející studentky, jež se po něm ohlížely, ignoroval. Nechápal, co se s ním děje. A snad to ani nechtěl chápat… Co to mělo být? Na jednu stranu ho svíral hněv na pár u něj v bytě, ale jeho druhá půlka byla zahlcena něčím neindifikovatelným, neuvěřitelně ho to tam pálilo a sžíralo vevnitř. Co to je a proč to tak bolí?
Mrzutě nakopl kamínek před sebou s rukama v kapsách a odfrkl si. Kdo se má vyznat ve vlastních pocitech? Nejspíš je tak naštvaný, že už neví, co má dělat.
"Stylesi, proboha, co tu děláš?" Přivítala ho rozespalá Ivanne. Harry se zastavil v půl pohybu a svůj zrak zaostřil na pohublou dívku.
"Mohl bych se zeptat na to samé," odvětil a posadil se na gauči, na kterém podle všeho ještě před chvilku Ivanne podřimovala.
"Víš moc dobře, že u nás doma je k nevydržení," poznamenala zrzka s protočenýma očima. "Takže," rozhodila rukama a přisedla si ke svému kamarádovi. "Proč tu jsi? A jak to proboha vypadáš?"
Harry však jen zabručel nesrozumitelnou odpověď a pohled zapíchl do staré podlahy. Nejradši by se teď viděl někde totálně namol, aby na nic nemusel myslet a dostal ze sebe tu palčivou bolest.
"Harry," povzdychla si Ivanne, dala si nohy do tureckého sedu a obrátila jeho hlavu k té své, aby si viděli do očí. "Víš, že mně můžeš říct všechno a nemusíš se nijak ohlížet… Znáš taky mé tajemství," dodala a trochu začervenala, což ale, naštěstí pro ni, v přítmí Harry nemohl vidět.
Harry neodpovídal, přemýšlel, že by Ivanne nebyla vhodnou osobou na rozebírání tématu, na které ani trochu nechtěl myslet. Cokoliv se v jeho životě stalo, věděl o tom první Zayn a jeho máma, teda… nevlastní máma. Jenže teď je s tím zatěžovat nechce, Zayn by to nepochopil a máma má svých starostí nad hlavu, tohle s ní přece řešit nebude, alespoň do doby, než se to stane definitivní.
"Já… Ivanne, mám pocit, že no…" Harry se nemohl vymáčknout, zpocenými dlaněmi si žmoulal cíp černého trička a neodvažoval se vzhlédnout. Poprvé za hrozně dlouhou dobu se cítil nervózní a bál se reakce, vždyť tohle mu může naprosto zničit postavení a pověst, kterou si tak dlouho budoval. Kamarádka mu povzbudivě stiskla rameno. "Myslím si, že jsem gay." A v tu chvíli, co dořekl poslední písmenko té osudné věty, Ivanne propukla v hysterický smích.
"Ty a gay?" zajíkala se mezi salvami dalšího smíchu, za nedlouho si utírala slzu, Styles se však na ni nepodíval, jen skoro neznatelně přikývl hlavou, plně se soustředil na ošoupané parkety a pravidelné dýchání. Tak rychle, jako smích přišel, tak zase odešel. Rty Ivanne Allenové se zakroutily do perfektního O a oči vypadaly, jako by každou chvíli měly vypadnout.
"Jak jsi na to přišel?" zeptala se dívka, snažíc se tuto novou a zcela absurdní novinku vstřebat.

"Když jsem přišel domů, Niall tam byl s Liamem, myslím tím… Uhm." Harry se zarazil, nevěděl, jak má pokračovat, protože pak by se přiznal i k tomu, že se s Louisem porval a Ivanne nenávidí rvačky. At si namlouval, co chtěl, měl tuhle malou mršku velmi rád, byla to jediná osoba, která u něj dokázala vyvolat nejistotu a někdy snad i zahanbenost. Ale co nikdy nedokázal, neuměl jí lhát. "Leželi na sobě, já se neudržel, Louis se před ně postavil a začali jsme se rvát. To však není důležité." Přispěchal rychle se skutečným důvodem, kvůli kterému se teď trápil. "Přistihl jsem se, jak si představuju, že v té posteli s Niallem ležím já a, Ivan," usmál se nad oslovením, jak jí říkal jen on, "mám pocit, že jsem žárlil."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama