I swear - 16. DÍL

5. června 2013 v 13:17 | Nicoole. |  I swear

Title: I swear
By: Nicoole.
Part: 16.
Narry - Harry + Niall


"Nic, jen jsme si povídali o tom, jestli přijdeš nebo ne," odpověděla rychle Ivanne a zvedla se, podívala se na Harryho.
"Počkám na tebe vevnitř," řekla a taktně zmizela za opravenými vchodovými dveřmi.
Harry znervózněl, chtěl se napít, ale když přiložil láhev k ústům, zjistil, že je prázdná. A sakra. Ovšem na jeho chování šlo opilectví dosti vidět, skleněné oči se na Nialla prázdně dívaly. Ir by řekl, že Harry brečel - ach, jaká hloupost - kdyby neviděl flašku v jeho ruce. Povzdechl si a posadil se vedle něj.
"Harry, jsi v pořádku?" zeptal se ho starostlivě a vteřinu po tom by si nejradši vrazil. Harry je úplně namol, těžko může být v pořádku. Avšak předpokládal, že se Styles bude přetvařovat a přesvědčovat jej o tom, že je naprosto v pohodě, proto ho překvapilo, kde se kudrnatá hlava zavrtěla.
"Ne, nejsem v pořádku, Nialle, bolí to, moc to bolí…" zašeptal, dokonale si uvědomujíc ten fakt, nejenom že se právě podvolil svému vnitřnímu já, ale také, že právě naprosto úmyslně ukázal svou zranitelnost. A takhle to být nemělo. Ne, to on, Harry, se měl o svého malého přítele starat, to on mu měl prokazovat lásku a ochraňovat ho, v žádném případě to nemělo být naopak.
"Horane!" zaburácel silný hlas. Niall polekaně zamrkal a vzhlédl ke klukovi s černou koženou bundou. Překvapilo ho, že se ozval Zayn; nikdy ho neslyšel křičet, ječet ani nijak podobně se hlasitě projevovat. Malika každý znal jako toho tichého, avšak nebezpečného hocha.
"Kde ses zdržel? Vevnitř tě už hledá ten… Jak že se to jmenuje… Nevím, nevzpomenu si," zachechtal se Zayn a pokrčil rameny. "Prostě mladší z Tomlinsonů, je po tobě sháňka, šup, šup," vyháněl jej od té hromádky neštěstí na schodech. Niall nijak neprotestoval, chtěl vědět, co jeho kamarádovi je, ale copak směl něco rozebírat před Zaynem? To nejspíš ne. Proto se propletl do davu lidí, hledajíc Liama, se kterým se tu měl setkat.
Černovlasý kluk však nezamířil zpět, nepřišel jen najít Nialla, ale hlavně podívat se po Harrym. Vevnitř ho neviděl a Ivanne se vrátila bez něj.
"Kámo," Zayn plácl Harryho do zad a přisedl si vedle něj. Harry zavrátil oči, co je nějaká atrakce? Nebo snad je dnes Den, kdy se všichni pokusí otrávit Harryho?
"Zayne," kývl k němu flaškou a falešně se usmál. Byl na něj naštvaný, i když za to vlastně Malik nemohl, nevěděl, že přišel právě uprostřed důležité konverzace. Ale když se nad tím tak zamyslel - což je vážně úctihodné, vezme-li se v úvahu jeho promile v krvi - uvědomil si, že i přes to všechno, zůstal snědý hoch jeho nejlepším přítelem a před těmi přece nejde mít tajemství, ať je sebevětší.
"Pojď dovnitř, Danny tam našel pár holek, který nejsou od nás," trhl hlavou ke dveřím Zayn. "Dvě se už o něj stihly poprat," zachechtal se.
"To je fajn," hlesl Harry.
"Poslyš, co se děje? Jsme bráchové, ne? Mně můžeš říct všechno." Malik se posunul k němu blíž. Měl o něj starost. Všiml si, že už se tolik nevídají jako dřív a Harry se do sebe uzavírá čím dál víc, ale neřešil to. Nejlepší kamarádi se stali spíše kvůli veřejnosti a taky protože dva největší frajeři na škole zákonitě musí být spolu, nebo proti sobě a, i když to ani jeden z nich nikdy nahlas nepřiznali, chovali k sobě určitý respekt. Bylo jednoduší se stát přáteli.
"Přestaň s tímhle divadlem," zabručel kudrnáč. "Moc dobře víme, že jsme nikdy doopravdy nejlepší kámoši nebyli…" Nedbal na svá slova, již dlouho se schovával za nečím, co on sám není a alkohol smíchaný s křivdou není dobrá kombinace, pak přichází to nejhorší - upřímnost.
"Máš pravdu, ale," zvedl Zayn ukazovák, "časem jsme se k sobě našli cestu. Víme o sobě všechno, no ne?"
"Ne," řekl pevným hlasem Harrym. "Zayne, podívej se." Otočil se k němu. "Je tu jedna věc, kterou bys měl vědět. Změní ti celý pohled na mě, je možné, že ti pak budu připadat odporný a nechutný, ale musíš mi přísahat, že to nikomu neřekneš, ano?"
"To jsi někoho zabil?" zasmál se.
"Ne, ale…"
"Nějakou jsi zbouchnul?" vyděsil se Zayn.
"Samozřejmě, že ne, ale…"
Opět jej nenechal domluvit: "Tak se stěhuješ? Umíráš?"
"Ne, ale…"
"Tak co teda?" vyštěkl.
"Jsem gay." Hned po tom, co to řekl, jako kdyby mu spadl kámen ze srdce. Jenomže pak si začal uvědomovat, že jeho obavy jsou ještě větší, nevěděl, jak bude Zayn reagovat, netušil, jestli se teď zvedne a s křikem uteče, jakoby měl Harry snad nějakou nakažlivou nemoc. Vzhlédl a byl svědkem toho, jak Malik měl nakrčené obočí a díval se na něj s nevírou.
"Stylesi, dělej si srandu z někoho jiného," řekl však zcela vážně. Hluboko uvnitř Zayn tušil, že tohle není jen kanadský žertík, ale nevěřil tomu.
"Tohle je fakt. Poslouchej, nesmíš to nikomu říct, bude to- "
"Proto ses začal bavit s Horanem? Máte teď jako společný koníček?" Poslední slovo naznačil v uvozovkách. Bylo to kruté.
Harry si povzdychl, měl čekat, že to nepochopí. Copak vůbec mohl? Nečelil tomu. Cítil, že si právě zničil celý zbytek času na této škole, jeho pověst se právě hroutila jako domeček z karet, protože si byl jist, že jestliže ním Zayn opovrhuje, rozhodně si to nenechá pro sebe.
"Neměl jsem ti to říkat," hlesl a zavrtěl hlavou nad svou vlastní hloupostí.
"Omlouvám se, nemyslel jsem to tak… Víš, já jsem taky na kluky."
"Cože?!" Harry vyskočil a nevěřícně na něj hleděl.
"Ale né," zasmál se Malik. "Nejsem, jen jsem chtěl odlehčit situaci, s Emily je to dost vážné. Ale to je teď jedno," mávl rukou. "Poslyš, Harry, nikomu to neřeknu, nevybral sis to a prostě… Jste taky lidi, takže…" Pořádně se nadechl. "Přísahám."
"Děkuju," zašeptal Harry a chtěl jej obejmout, Zayn ho však zarazil.
"Jen jako kámošácké objetí, že ano? Neslibuješ si od toho nic…" Hloupě kolem sebe mával rukama a bylo na něm vidět, že je nervózní.
Harry ten večer už po tolikáté obrátil oči. "Jsi můj kamarád, samozřejmě, že po tobě nejedu."

Černovlasý kluk se uchechtl a svalil si do svého ocelového náručí mladšího společníka. At už to je mezi nimi jakékoli, nikdy si to nepřiznal, ale měl potřebu ho chránit, Harry si dlouho pěstoval tvrdou skořápku, ale pod ní byl zranitelný jako každý jiný.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama