I swear - 15. DÍL

5. června 2013 v 13:14 | Nicoole. |  I swear

Title: I swear
By: Nicoole.
Part: 15.
Narry - Harry + NiallMálokdo by uvěřil, že tahle neuvěřitelná párty je výsledkem dvou dní, tipovali by tak měsíce příprav a tohle vytvořit za takovou chvíli bylo zkrátka nemožné. Starý dům, naplněn od podlahu až ke střeše pubertálními výrostky a mnoha neznámými lidmi, co si sem přišli prostě jen zapařit a popít, se otřásal pod hlasitou hudbou. Štěstí jim však přálo - zatím si nikdo nestěžoval, dokonce ani policie nebyla zavolána, což byl oproti minulému večírku úspěch, je však nutno podotknout, že se párty teprve rozjížděla.
Harry kraloval parketu. Děvčata se kolem něj ovíjela a s flaškou v ruce se o ně otíral. Každý by řekl, že se musí výborně bavit, opak byl pravdou. Pořádně se napil a odstrčil Dianu, která se jej nestydatě a pořádně okatě snažila svést, vydal se před dům, kde si sedl na schody a z kapsy si vytáhl cigarety. V hlavě se mu vybavilo ráno v bytě.

Přetahoval si přes hlavu mikinu, chystal se do školy, měl původně v plánu se na ni vykašlat, ale řekl si, že i včera chyběl a učitelé by se po něm začali shánět. Hodil si na záda batoh a zamknul. Na chodbě narazil na svého spolubydlícího spolu s jeho přítelem. Bolestně ho píchlo u srdce, když zaregistroval jejich propletené prsty. Napadlo ho, jestli Liam ví, že se sblížili, no co…
"Čau!" usmál se Harry, po rychlé odpovědi chtěl pokračovat ve své cestě, pak se ale zastavil.
"Přijdete dneska?" zeptal se a doufal, že jeho nadějný tón nešel tolik slyšet.
Liam na něj zamračeně koukal, rty stažené do jedné úzké linky. Chladné oči si Harryho přeměřily, ten však měl plno práce s koukáním na Nialla. Bušilo mu tolik srdce, až se bál, že mu vyskočí z hrudi.
"No, já nevím…" začal Niall opatrně.
"Byl bych opravdu rád, čím víc lidí, tím líp," ujistil ho kudrnáč možná až příliš rychle. "Však Daniela znáš a jsi pozvaný… Spolu se svým doprovodem," dodal poněkud úsečně.
Niall se nervózně otočil na Liama, který měl stále nic neříkající výraz, povzdychl si. "Bude nám potěšením."
Potáhl si z cigarety a zašklebil se. Celý večer Horana netrpělivě vyhlížel, avšak jeho blonďatou kštici v davu nezahlédl, proto se rozhodl svou bolest utopit v alkoholu.
"Harry, proč nejsi vevnitř?" Za jeho zády uslyšel hlas Ivanne, jistě, kdo jiný?
"Jsem v pohodě," zachraptěl a znovu si pořádně přihnul. Dívka, oděna do černého živůtku a titěrných bílých kraťásků, si vedle něj přisedla. Harry otráveně převrátil oči.
"Dej mi pokoj," zabručel.
"Ty jsi mi taky tehdy nedal pokoj," namítla a nabídla si cigaretu od něj - nebyla kuřák, tu věc vložila do pusy jen výjimečně.
"Ale tobě šlo o život," zabrblal nesouhlasně.
"Vlastní chybou," připomněla mu a vyfoukla kouř, uchechtla se nad vzpomínkou, že to byl zrovna Harry, kdo jí naučil kouřit. "Kdybych nebyla posedlá mou postavou, nikdo by mi zachraňovat krk nemusel." Odmlčela se a pohled upřela na své vyzáblé nohy, které však už konečně po několika letech dosahovaly normálního tvaru.
"Kdyby ti ten hajzl neřekl, že máš zhubnout, nebyla bys," řekl Harry rozhořčeně a udělalo se mu nevolno při pomyšlení na bývalého přítele Ivanne, Dominica. Nikdy ho neměl rád, a když ji, holku krev a mléko, začal oblbovat kecy, jak je hrozně tlustá, tak mu prostě natáhl, ještě teď ho svrběla dlaň.
"Měl pravdu, byla jsem kulička- "
"Nebyla!" skočil jí rozčíleně do řeči.
"Přece se tu teď nebudeme hádat o minulosti, ne? Navíc jsme úplně odbočili od tématu. Co tu děláš?" zeptala se, ale odpověď jí bylo jasná, a proto když Harry vyslovil to jméno, nepřekvapilo ji to.
"Niall," povzdechl si a obrátil do sebe láhev. Alkohol ho pálil v krku a pomalu začal cítit, jak mu stoupá do hlavy. S podnapilým stavem přicházela i větší upřímnost.
"Copak to nevidíš, Ivanne? Moje problémy jsou vedle tvých takhle malinké," naznačil ukazováčkem a palcem asi centimetrovou vzdálenost. "Ty jsi málem přišla o život, já jen zjistil, že nejsem to, co jsem si myslel, že jsem…" Harry se začal zamotávat do vlastních slov, proto raději zmlkl.
Dívka típla cigaretu a zadusila ji špičkou své černé tenisky.
"To je skoro to samé, tvé staré já umřelo a narodilo se nové. Harry, poslouchej mě." Otočila se na něj a naléhavě na něj zahlížela. "Každý máme nějaké problémy, vážné či méně vážné, ale pořád to jsou problémy a neřekla bych, že změna orientace je malý problém. Když jsi mi to řekl, rozhodně jsem nečekala, že na druhý den si pořídíš růžovou košili, gel na vlasy a čivavu. Je to proces… Jako všechno… A co se Nialla týče- "
"Co se mě týče?"

Harry rychle vzhlédl hlavu a před ním se tyčila menší postava s mírně nakrčeným obočím. Niall.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama