I swear - 10. DÍL

5. června 2013 v 12:54 | Nicoole. |  I swear

Title: I swear
By: Nicoole.
Part: 10.
Narry - Harry + Niall"Tak jsem to nemyslel," pokroutil hlavou Harry a srdce se mu rozbušilo při pomyšlení, že bude muset lhát, on nikdy nelže, ať už má pověst jakoukoli. Přetvářka, lež a faleš se mu odjakživa hnusily. Kvůli nim musel opustit svou maminku, pravou maminku. Teď, v naprosto nevhodnou chvíli, se mu vybavily její dlouhé kudrnaté vlasy s vůní jasmínu a čokoládové oči, jež nikdy neztrácely odhodlání.
Harry pevně semkl víčka, aby tuhle bolestnou vzpomínku odehnal.
"Myslel jsem tím, že třeba Zayn má dobré břišáky, Frank Lampard má dobré vlasy a tak… Tohle nikdo neřeší."
"Ale mně se nelíbí kluci jen vzhledově," zamumlal Niall plně si vědom toho, že se mu do očí opět, znova a zase ženou ty pitomé slzy. "Nebreč, jsi přece chlap." Hlavou mu zazněla jedna z posledních vět, které mu Liam řekl. Chybí mu… Víc, než si byl ochoten přiznat. Jestlipak na svého malého leprikóna ještě myslí? Třeba se chce vrátit, ale nemůže… Třeba je už na cestě… V duchu tyto naivní, dětské řeči odehnal. Liam je pryč a on se s tím musí vyrovnat.
"I tak… Nialle," povzdechl si Harry. "Nikomu do toho nic není, navíc, nikdo to o tobě neví." Stejně tak, jako o mě, pomyslel si Harry jízlivě a možná i trochu naštvaně. Tohle mohl dodat, kdyby se ovšem přiznal.
"Ty jsi to nikomu neřekl?" Niall vypadal překvapeně. Předpokládal, že se hned po tom zjištění Harry opil a povykládal to každému, teď se za své chybné domnění zastyděl.
Kudrnáč zakroutil hlavou. "Samozřejmě, že ne," odfrkl si znechuceně. "Vždyť ti to říkám, nikomu nic do toho není…"
"Ach, Harry…" Vrhl se blonďáček svému kamarádovi kolem krku. Styles nevěděl, co má dělat, a tak jej rozpačitě poplácal po zádech, ale v břichu ho cosi divně zašimralo, nebral na to však na vědomí. Lechtalo to vždycky, když trávil čas s Niallem a měl dojem, že to je následek uvědomění si své orientace.
* * *
"Tak Horan, jo?" zasmála se Ivanne, mezitím co Harry utěsňoval trávu ve skle. Neměl to už tak dlouho a jen při pomyšlení na tu neuvěřitelnou vůni mu zavrněly všechny části těla. Seděli venku, kousek od kolejí, v zapadlé části parku. Ušklíbl se.
"Je to můj kámoš," řekl a zapálil si, pořádně si potáhl. Cítil, jak mu dým vniká do krku, tlačil to nahoru, výš a ještě výš. Když mu docházel dech, vyfoukl kouř a na to se spokojený suše rozkašlal.
"Nechápu, proč to děláš, když se tu stejně pak málem pozvracíš," poznamenala a zakroutila hlavou.
Harry mlčel, měl plnou hlavu Nialla. Myslí mu proběhly všechny momenty, kdy se spolu smáli a bezděčně si rukou projel vlasy. Opravdu je jeho cit k Horanovi stejné jako k jakémukoli jinému kamarádovi?
Ivanne nesouhlasně zamlaskala a vrátila se k původnímu tématu.
"Stylesi, vidím, jak ses změnil a navíc, jen tak nějakého spolubydlícího bys ke stolu nepřizval."
Harry pokrčil rameny a místo odpovědi si jen opět potáhl, tento proces ještě párkrát zopakoval. Pomalu začínal cítit, jak se mu otupuje mozek a koutky mu začaly samovolně mířit nahoru.
"Niallovi nevadí, že hulíš?" zeptala se Ivanne znechuceně, pozorujíc skleněnku. Měla sto chutí mu ji vyrazit z ruky a Stylesovu pusu vymáchat v nejbližším kýblu s mýdlem, ale neudělala to. Věděla, že to není její věc. Stejně jako Harry věděl, že tajemství Ivanne není jeho. Každý tu má své záležitosti. Pomohl jí, ale už to sama neměla pod kontrolou a o pomoc přímo prosila. Možná to nebyla správné, možná měl zasáhnout dříve, ale tohle není-to-moje-věc dělala jejich přátelství tolik výjimečné.
"Myslím si, že to ani neví," zamručel chlapec a začal vyfukovat zbytky trávy, aby mohl sklo vyčistit.
"Měl bys mu to říct."
Nastalo ticho, oba přemýšleli, každý o tom svém… Nakonec promluvil Harry: "Dneska jsem se před ním prořekl o tom, že se mi líbí kluci." Touto větou si plně vysloužil pozornost od Ivanne; dychtivě na něj zahlížela, pohledem ho vybízela, aby to rozvedl.
"No? A co říkal?"
"Pak jsem to zapřel, uklouzlo mi to," rozhodil rukama Harry a sáček se zbytkem marihuany si schoval do kapsy. "Nevěděl jsem, co mám dělat. Co kdyby to pak někomu vyzradil? Nemohl jsem jinak," začal vysvětlovat své chování, když viděl dívčin pobouřený výraz.

"Stylesi, někdy se chováš opravdu jako idiot."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama