Exceptional - 3. DÍL

26. června 2013 v 18:41 | Nicoole. |  Exceptional
Title: Exceptional
By: Nicoole.
Part: 3.
Louis Tomlinson


"J- jak stejní?" vykoktal Louis a nepřestával couvat. Z šoku si ani nevšiml, že mu cizinka začala tykat. Pepper však byla sotva metr před ním.
"Ty to umíš taky." Naklonila hlavu a zastavila se, Louis totiž narazil zády do zdi. Bušilo mu srdce jako ještě nikdy v životě.
"Co jsi zač?" vyštěkl odvážně, ale uvnitř byl bez sebe strachy.
"Jsme čarodějové." Pepper dala důraz na množné číslo, aby mu ukázala, že tu není jediná neobyčejná. "Oba dva…"
"To je nemožné. Nic takového neexistuje a u mě už vůbec ne." Louis celý svůj život trávil ve svém vlastním světě s knihami. Rád si o takových věcech četl, ale v reálném životě? Nesmysl.
"Jak mi potom vysvětlíš to, co jsi právě viděl?" Pepper se k němu přiblížila a muž se na stěnu ještě víc přimáčkl.
"Nechoď ke mně!" zaječel a chtěl proběhnout otevřenými dveřmi, ty se však najednou s bouchnutím zavřely. Vyděšeně vyjekl a otočil sek dívce, která měla jednu ruku natáhnutou před sebou.
"Prosím, vyslechni mě! Nechci ti ublížit." Pepper se rozhodla změnit taktiku, protože ta počáteční očividně nefungovala.
"Louisi, prosím," zaúpěla a svěsila paži. "Dej mi jeden den. Jeden den na vysvětlení všeho a přísahám, že ti neublížím, jsem tu, abych ti pomohla…" Její rozhodná slova se začínala pomalu měnit na prosebný šepot. "Můžeš kdykoli odejít, nebudu tě tam držet."
"A nebudeš dělat to tvoje čáry máry fuk?" zajímal se Louis a neodtrhoval pohled od jejích rukou.
Zavrtěla hlavou. "Pokud si to nepřeješ…"
"Dobře."
* * *
"Takže…" Louis nakopl kamínek na pláži a zastrčil si ruce do kapes černých džínů. U moře bylo opravdu chladno a před studeným větrem je tu nebránily ani budovy.
"Ptej se na cokoli," pobídla ho Pepper, která kráčela vedle něj v červeném kabátu. Blonďaté vlasy jí vlály kolem obličeje jako svatozář.
"Kde máš hůlku?" Pohledem přejel její oblečení, zda se pod ním náhodou nerýsuje dřevěný proutek.
Dívka se rozesmála. "Ale no tak, Lou, nejsme v Harrym Potterovi. Nepotřebujeme hůlky."
Tomlinson přikývl, snažil se na sobě nedat najevo, jak moc ho tato skutečnost rozhodila. Pokud nepotřebuje hůlku, může ho kdykoli napadnout.
"Fajn… dál, proč jsi tady, a jak jsi mě našla?"
Pepper si odpověď dobře promyslela, než si povzdechla a promluvila: "Rada mě za tebou poslala."
"Kdo- "
"Je Rada?" dopověděla otázku. "Pět nejmocnějších čarodějů a čarodějek na světě. Starají se o celé naše společenství."
"V Bradavicích?" pousmál se Louis s nadzdviženým obočím.
Pepper se zachichotala. "Ne, Lou, Bradavice, Příčná ulice a dokonce ani Ministerstvo kouzel vážně neexistují. Žijeme stejně jako každý jiný, akorát s menšími výhodami," zazubila se.
"Proč tě za mnou ta Rada poslala?" chtěl vědět. Připadalo mu to podezřelé, že nějací cizí lidé o něm vědí, vždyť ho skoro neznali tady, v městečku, kde bydlel od svého narození…
"Jsi výjimečný a taky hodně silný. Chtějí, aby ses pak stal jejich členem…" Tvář Pepper se změnila, najednou měla ustaraný výraz. "Normálně by tě k tomu vychovávali už od mala, ale nejspíš se na tebe nějak zapomnělo."
"Ale proč já? Řekni mi, proč?" Louis to nechápal, byl obyčejný knihovník.
"Máš v sobě obrovskou moc."
"Ne, to teda nemám, kdybych v sobě něco měl, tak bych o tom snad věděl, ne?" protestoval.
Pepper se tajemně usmála a v modrých očích se jí zablýsklo, chňapla Louise za předloktí a táhla ho k balvanu, který byl z jedné strany omýván chladným mořem.
"Stoupni si naproti mě," ukázala na kámen, kde stála. Louis ji poslechl, byl zvědavý. Chytli se za ruce; Tomlinson překvapeně zamrkal.
"Zavři oči," přikázala a sama tak učinila. "Soustřeď se na energii, která tebou koluje, na naše spojené ruce…" Louis se řídil dle jejích pokynů. Všechny své smysly směřoval k Pepper a k jejich propojení. Věřil jí, nevěděl proč, ale ano. Neměl tušení o tom, co právě probíhá.
Najednou se do teď pokojné nebe zatáhlo, objevily se černé marky a začal foukat silný vítr. Vlny moře se rozpohybovaly a divoce narážely do útesů kolem. Spustil se liják. Hromy a blesky křižovaly oblohu. Nebylo pochyb o tom, že ve městečku teď musí létat venkovní posezení. Louis bojácně otevřel oči a chtěl se odtrhnout, ale nešlo to. Dlaně Pepper a Louise byly jako přilepené k sobě. Dívka se na něj podívala se zmateným výrazem.
"Tohle se nemá dít," zakřičela, aby přehlušila rámus okolo nich. Vylekaně se rozhlížela. "Chtěla jsem trochu deště, ne apokalypsu!"
"Co jsi to provedla?!" zaječel Tomlinson šokovaně, nepřestávajíc usilovat o to, aby jí pustil - bezúspěšně.
"Směřuj celou svou bytost ke klidu." Pepper se snažila zachovat chladnou hlavu, ignorovala jeho otázku a raději přešla hned k řešení.
Dva mladí lidé stáli na pláži a kolem nich zuřila bouřka, urputně se snažili dostat vše pod kontrolu, ve tváři výrazy plného soustředění. A ono to ustávalo… Naposledy pořádně zahřmělo, až nakonec zůstal jen mírný vánek a poprchávání.

Louis překvapeně zjistil, že se již může odtáhnout, což také ihned učinil. Nevěřícně na ni hleděl s pusou dokořán. Pepper chtěla něco říct, dokonce už otevírala pusu, ale Louis se otočil, přitáhl mikinu blíže k tělu a utíkal z pláže pryč, nechajíc za sebou stát bezradnou dívku.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Baša Baša | 2. července 2013 v 19:57 | Reagovat

To je dokonalé :OOOOOOOOOOOo rýchlo dalšííííí! :33333333 :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama