Do you still love me? - 2. DÍL

7. června 2013 v 11:50 | Nicoole. |  Do you still love me?

Title: Do you still love me?
By: Nicoole.
Part: 2.
Zarry - Harry + ZaynOpět jsem zůstal v tom našem velkém bytu sám, a to moji prázdnotu v srdci ještě posílilo. Kluci šli kdovíkam, ale já neměl chuť jít. Proč by taky ano? Abych se díval, jak se Harry ke všem má a mě (opět) ignoruje? Díky, nechci. Bylo to na mě neobvyklé. Já byl vyhlášeným králem večírků. To mně chodily pozvánky do všech klubů ve městě, žádná párty se beze mě neobešla. Ano, to bylo. Kdysi. Teď mě zalévají každý den deprese, výčitky a hlavně žárlivost. Bojím se, že mě Harry už nemiluje. Co když si v těch klubech našel za mě náhradu? Co když se stal heterosexuálem a bojí se mi to říct? Nebo co když se chce se mnou rozejít, protože je Larry Stylinson reálný?
Zatřepal hlavou, abych takové absurdní myšlenky z ní vypudil. Zayne, už ti vážně šplouchá na maják. Jsi tolik paranoidní. Všichni víme, že z celé naší skupiny jsme gayi jen my dva, každý to ví. Louis má El, Liam má Dani a Niall Cammie. Chápu, že to pro všechny, kluky, rodinu, veřejnost muselo být těžké se s naším vztahem vyrovnat. Pamatuji si, jak to tehdy, před rokem vzali kluci.
*
Seděli jsme u Liama na zahradě. Bylo 29. srpna, slavili jsme s Harrym přesně dva měsíce našeho utajovaného vztahu a dnes, na Liamovy narozeniny jsme se to rozhodli oznámit. Harry se nikdy netajil s tím, že je na kluky, ale já to v té době ještě nevěděl. Ale toho dne na Liamově zahradě jsem to už věděl přesně. To on, Harry, mi pomohl si uvědomit, kým vlastně jsem.
"Hey, Zayne! Můžeš to prosím dogrilovat? Musím si odskočit," zavolal na mě Louis. "A dávej bacha na Nialla, užírá!" dodal se smíchem. Přesunul jsem se tedy ke grilu a snažil se to kuře nepřipálit. Vaření, pečení ani grilování není zrovna moje parketa. Harry se obtočil kolem mě a vyzývavě se na mě podíval. Je čas. Se staženým žaludkem jsem strnule přikývl. Rozhodil jsem maso na talíře a počkal, až si všichni sednou k dřevěnému stolu.
"Na Liama!" Přiťukli jsme si. Teď, nebo nikdy.
"Uh… Kluci… No… Jak bych začal…" Nemohl jsem se vykoktat.
Harry zavrátil oči a postavil se. "Tady Zayn vám chce říct, že si konečně našel vztah." Všichni začali tleskat a pískat.
"Výborně, brácho," řekl Liam.
"To ale není všechno," skočil mu do řeči Harry a naléhavě se na mě podíval. Výskot témě okamžitě ustal. Skousnul jsem si spodní ret. Musím to říct, stejně se tomu nevyhneme. "Není to přítelkyně ani žádná jiná dívka."
"Kdo to teda je?" zeptal se Niall, ale myslím si, že byl jediný, komu to ještě nedošlo.
"Harry."
*
Když se na to dívám zpětně, uvědomuji si, jak pěkný dárek to musel být pro Liama. Řečeno samozřejmě ironicky. Už jsem se mu za to nejmíň stokrát omluvil, ale on pořád tvrdí, že to bylo nádherné a nemám se za co omlouvat. Ale řekněte, jak by bylo vám, kdybyste měli narozeninovou párty a váš nejlepší kamarád by vám oznámil, že je gay a chodí s vaším druhým nejlepším kamarádem? Asi ne moc dobře. Ale s překvapením jsme pak zjišťovali, že to nikomu nevadilo. Moje rodina to vzala s klidem a Safaa si neodpustila poznámku s tím, že si to vždycky myslela. Ovšem s veřejností to už bylo jiné…
Novináři si na tom pěkně smlsli, na internetu se to považovalo za šok roku a paparazzi nás ještě stále pronásledují, aby zachytili i ten nejmenší dotek a mohli to do těch odporných bulvárů zveličit. Harry Styles a Zayn Malik se za svojí lásku nestydí - poslední palcový titulek, který jsem viděl.
Vstal jsem a šel si udělat horké kakao se šlehačkou polité karamelem. Odjakživa to byla moje pochoutka, a abych řekl pravdu, dával jsem si to jenom, když mi bylo vážně mizerně. Sedl jsem si na balkon našeho luxusního bytu. Počasí jakoby sdílelo moji náladu, začalo pršet. Naštěstí jsem měl horký nápoj už vypitý. Nechal jsem studené kapky smáčet moje vždy skvěle upravené vlasy, které teď však byly rozcuchané. Za tu chvíli jsem promokl až na kost. Nevadilo mi to. Byl jsem příliš zabraný ve svých vlastních myšlenkách, než abych pociťoval chlad.
"Panebože, Zayne, co tu, do prdele, děláš!?"
Párkrát jsem polekaně zamrkal, odtrhl pohled od výhledu na podvečerní Londýn a pohled jsem zaostřil na postavu ve dveřích.
Zelené oči mě propalovaly pohledem a kudrnaté vlasy se deštěm začínaly rovnat. Harry byl také promoklý, ale šlo na něm vidět, že se před deštěm ukrýval, když šel domů.
"Pojď okamžitě dovnitř!" zakřičel na mě. Ani nevím proč, ale poslechl jsem ho. Vzal jsem prázdný hrnek a v tichosti se přesunul do naší kuchyně.
"Panebože! Vždyť jsi úplně mokrý!"
Ledabyle jsem pokrčil rameny, ale zuby mi drkotaly. Harry mě objal a začal třít mé ramena. Tím mi moc nepomohl. Zima mně byla pořád a smutno ještě víc.
"Musíš okamžitě do postele. Ještě budeš nemocný."
Za celou tu dobu jsem neřekl ani jedno slovo. Byl jsem zvyklý, že Harry je v našem vztahu vůdčí. Nikdy mi to nevadilo. Rád jsem se přizpůsoboval, ale poslední dobou bylo všechno jiné. Jeho jinak dobré nápady a rady se změnily v rozkazy a já byl ten, který musí poslouchat.
Vyslékl jsem se z mokrých šatů a hodil na sebe pyžamo, jestli se tomu tak dá říkat. V podstatě to byly jenom vytahané tepláky a tričko s nápisem - I love Harry. Dostal jsem ho od Harryho na Vánoce. Tehdy bylo ještě všechno růžové. Naprosto přesně si pamatuju, jak jsem tehdy převracel oči, když jsem dárek rozbalil pod stromečkem, ale Harry byl tolik šťastný. Když nad tím tak uvažuju, nosil by to tričko teď, kdybych mu ho dal se svým jménem?
"Lásko, zalez si do té postele. Budeš určitě nemocný. Nechceš čaj?" Tolik starosti? To je klub zavřený?
"Ne, díky." Falešně jsem se na něj usmál. Harry se taky převlekl a hupsnul ke mně. Navzájem jsme se zahřívali. Cítil jsem se tak nějak kompletní s tím kudrnatým hochem po boku.
"Harry…" zašeptal jsem.
"Ano, brouku?" Opřel se o loket a zadíval se mi do očí.
Podíval jsem se na něj a zamrkal. Něžně mi nadzvedl bradu a políbil mě. Všechna má bolest, všechen můj smutek byl pryč. Že já idiot se od něj vždycky nechám zblbnout. Asi to bude tím, že ho miluji. Víc, než cokoli jiného. Ale bojím se mu to říct, co když neodpoví? Nebo hůř, co když řekne, že on mě ne? Co když, kdyby… Nebaví mě si to pořád opakovat, ale nesmím o Harryho přijít. On je to jediné, co mám. Nejsou to ani fanoušci, ani muzika, ani rodina… Jedině on.
Tohle všechno mi proletělo hlavou při tom jediném polibku. Naše rty se rozpojily. Harry mě pohladil po tváři a usmál se na mě.
"Mám tě rád, Zayne," řekl, zhasl lampičku na nočním stolku a otočil se ke mně zády.
Mám tě rád? Dělá si srandu? Po tom všem, co jsme spolu zažili, po tom, co jsme se hádali o to, kdo koho miluje více… On si řekne: Mám tě rád.
Počkal jsem ještě chvilku, než jsem neslyšel Harryho pravidelné oddechování. Pak jsem potichu vstal z postele, oblékl si župan a přesunul se do kuchyně. To, jestli budu nemocný, mě trápilo teď nejméně. Opřel jsem se o zeď a svezl se po ní dolů. Slzy mi stékaly přes mou křídovou tvář. Brečel jsem, nestydím se za to. Své vzlyky jsem se snažil skrýt mezi koly. Proč mi to dělá? Vždyť ví, že ho miluji. Ví to! Tak proč mě trápí?
"Zayne?" Nade mnou se skláněl Niall. Přes svůj pláč jsem ho neslyšel. Utřel jsem si slzy a pohlédl na něj.
"Ano?" snažil jsem se o vyrovnaný tón.
"Co tu děláš?" zeptal se. "Ty brečíš?" Ne, hraju si na fontánu!
"Já - no... Nic."
"Zayne, možná jsem blonďatý, ale je to jenom barva na vlasy, takže blbý nejsem." Jeho obyčejný vtip mě donutil se pousmát.
"Ať za tvými slzami stojí cokoli, není to nic, co by se nedalo vyřešit. Pojď, dáme si půlnoční čokoládovou zmrzlinu a půl třetí ráno." Zasmál se. Pomohl mi, se zvednout, sedli jsme si za bar a Niall z mrazáku vytáhl to studené potěšení a k tomu dvě lžičky.
"No tak," Niall oblízl zmrzlinu." Co se děje?"
"Harry." To slovo vyjadřovalo úplně všechno.
"Ach tak... A co s ním?"

"Všechno!" vybuchl jsem. Niall se mě tak lekl, až mu zmrzlina skončila na jeho zeleném pyžamu. "Jsem jenom jeho loutka, člověk, který doběhne, když potřebuje. Vždyť on už mě ani nemiluje. Jezdí si užívat za jinými. Kdy jsme naposled měli jen tak chvilku pro sebe? Kdy jsme byli naposled jako normální pár se jen tak projít? Náš vztah asi už nemá cenu. Nechápu to."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama